Latvijā sestdien konstatēts 31 jauns Covid-19 gadījums, divi saslimušie miruši

2 komentāri
Latvijā sestdien konstatēts 31 jauns Covid-19 gadījums, divi saslimušie miruši
OKSANA DŽADANA, F64

Latvijā pagājušajā diennaktī konstatēts 31 jauns inficēšanās gadījums ar Covid-19 un saņemti ziņojumi par diviem nāves gadījumiem, kas saistīti ar Covid-19, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Sestdien, 3. jūlijā, abi ar Covid-19 mirušie bija vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem.

Saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem Latvijā pašlaik ir 43,4. Šis rādītājs joprojām krītas, taču pašlaik tas notiek visai lēnām – piemēram, piektdien, 2.jūlijā, šis rādītājs bija 45,6, bet pēdējo piecu dienu laikā tas krities par nepilniem deviņiem punktiem, lai arī saslimstības straujākas samazināšanās posmā šādi kumulatīvā rādītāja samazinājumi bija vērojami vienas dienas laikā.

Pagājušajā diennaktī Latvijā veikti 7418 Covid-19 izmeklējumi. Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem bijis 0,4%.

Abi šie rādītāji pašlaik ļauj Latvijai iekļūt Eiropas Savienības (ES) “zaļo valstu” sarakstā, kas nozīmētu mazākus pārvietošanās ierobežojumus. Atbilstoši ES izplatītajai informācijai šajā sarakstā iekļauj valstis, kurās kumulatīvais rādītājs ir zem 75 un pozitīvo testu īpatsvars – zem 1%, savukārt, ja pozitīvo testu īpatsvars ir robežās starp 1% un 4%, tad kumulatīvajam rādītājam jābūt zem 50.

Latvijā līdz šim ar Covid-19 kopumā ir saslimis 137 631 cilvēks. Pēdējo 14 dienu laikā Latvijā konstatēts 821 inficēšanās gadījums ar Covid-19, bet pārējie tiek uzskatīti par slimību jau pārslimojušiem.

Kopumā Latvijā miruši 2528 ar šo slimību sasirgušie jeb 1,8% no reģistrēto sasirgušo kopējā skaita.

Savukārt Latvijas slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu ar smagu slimības gaitu skaits patlaban ir zemākais kopš pagājušā gada 18.novembra, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācija liecina, ka patlaban stacionāros ārstējas 92 jaunā koronavīrusa pacienti. No tiem 76 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 16 – ar smagu slimības gaitu.

Pēdējās diennakts laikā stacionāros ievietoti divi pacienti, bet izrakstīti – seši pacienti.

Kopumā līdz šim no stacionāriem izrakstīti 14 195 pacienti.

2 komentāri