Rīt dienā brāzmaino vēju dēļ būs mainīgs mākoņu daudzums

0 Komentāru

Rīt dienā brāzmaino vēju dēļ būs mainīgs mākoņu daudzums, vēsta sinoptiķi.

Latvijā naktī ir izsludināts oranžās krāsas brīdinājums par stipru vēju vietām valstī, tajā skaitā arī Rīgā. Galvaspilsētā it īpaši naktī laikā no plkst. 4- plkst. 7 rītā sinoptiķi brīdina par stipru vēju, kur vēja ātrums brāzmās saniegs 25 metri sekundē.

Vidzemē un Latgalē gaisa temperatūra 20.novembrī sasniegs +3-+4 grādus, p t+5 grādus Latgalē, kur gaidāma salīdzinoši silta nakts. Vairāk nokrišņu būs valsts Austrumu daļā, tikmēr Rietumu daļā nakts paies bez nokrišņiem. Tā būs silta bet vējaina. Kurzemes vidienē Dienvidrietumu vējš, kas kopumā pūtīs ar ātrumu līdz 14 metriem sekundē, bet naktī jārēķinās ar vēja brāzmām it īpaši Kurzemes piekrastē, kā arī piekrastes rajonos, tostarp Rīgā, ar ātrumu 20-25 metriem sekundē pūtīs vējš.

Rīt dienā brāzmaino vēju dēļ būs ļoti mainīgs mākoņu daudzums, un tie diezgan strauji pārvietosies pa debess jumu, tāpēc laika apstākļi var strauji mainīties.

Kurzemē gaisa temperatūra sasniegs +5, +6 grādus, nokrišņu nebūs ne Vidzemē, ne Latgalē, ne Zemgalē, kur gaisa temperatūra sasniegs +7, +8 grādus. Kurzemes priekrastē gaiss iesils līdz pat +8, +9 grādiem. Pūtīs Rietumu puses vējš ar ātrumu līdz astoņiem metriem sekundē, bet dienā varam rēķināties ar nelielām vēja brāzmām, kas jau pārsniegs ātrumu 15, 16 metri sekundē.

Rīt, 20.novembrī, Rīgā gaisa temperatūra būs +6,+7 grādi. Rietumu vējš galvaspilsētā pūtīs ar ātrumu līdz 10 metriem sekundē, bet dienas pirmajā pusē – rīta pusē – vējš būs jūtamāks un brāzmaināks, līdz pēcpusdienā tas lēnām pierims. Šīs varētu būt vienas no pēdējām siltajām dienām, jo vēlāk kļūs vēsāks.

Eiropas Ziemeļos un Ziemļaustrumos atrodas cikloni, Rietumu daļā valda anticiklons un tamdēļ daudzviet pārspēti sultuma rekordi, piemēram, Norvēģijas Dienvidos vietām pat +16 grādi šodien. Madridē, Atēnās rīt gaisa temperatūra +10, +16 grādu robežās, britu salās +10-+12 grādi. Diena paies bez nokrišņiem.

0 Komentāru