“Lai varētu sākt normāli dzīvot.” Iedzīvotāji aktīvi izmanto izbraukuma vakcinēšanās iespējas gadatirgos

73 komentāri

Lai kāpinātu zemos vakcinācijas tempus pret Covid-19 – potes tiek vestas pie cilvēkiem. Sestdien un svētdien notiek izbraukuma vakcinācijas vairākos gadatirgos dažādos Latvijas novados – Alojā, Ikšķilē, pie Jaunmoku pils un Krāslavā.

Vakcinācija pret Covid-19 gadatirgos notiek bez iepriekšēja pieraksta un kā TV3 Ziņas pārliecinājās Ikšķilē, veidojās pat nelielas rindas, taču process uz priekšu virzījās raiti.

Lasi vēl – Cilvēkiem atsakoties vakcinēties, Krievijā strauji pieaug saslimstība ar Covid-19

Gadatirgos ir iespēja saņemt “Johnson&Johnson” vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena pote, bet jaunieši tiek vakcinēti ar “Pfizer”. Kā norādīja mūsu uzrunātie iedzīvotāji – izlēmuši par labu vakcinācijai tāpēc, lai pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties normālā ikdienas dzīvē.

“Izbraukuma vakcinācija tāpēc, ka Ikšķilē, ļoti tuvu dzīvojam. Domājām – kāpēc neizmantot iespēju. Lai varētu atsākt piedalīties pasākumos, apmeklēt kādu koncertu, aiziet uz kino,” par savu motivāciju stāsta tuvējās apkaimes iedzīvotāja Līga.

‘Mēs no vienas ģimenes nākam, lielākā daļa radinieku arī jau ir vakcinējušies un tad arī sapratām, ka jānāk, jāvakcinējas. Lai varētu sākt normāli dzīvot un piedalīties visādās aktivitātēs,” norāda Līva.

Ikšķilē sastaptie vakcinēties gribētāji atzinīgi vērtē izbraukuma potēšanu. Vieni uz braukuši speciāli, citi vakcināciju apvienojuši ar blakus esošā gadatirgus apmeklējumu.

“Mēs ar kolēģiem te riteņus tirgojam tirdziņā un uzzināju, ka ir iespēja nopotēties. Kāpēc neizmatot gadījumu, nevis braukt speciāli uz Rīgu? Vajadzīgs ir – es esmu par potēm,” viedokli pauž iedzīvotājs Inguss.

“Ļoti ērti. Es, piemēram, pieteicos “manavakcina.lv” un mēģināju arī sazvanīt dažas iestādes, kas atbild par vakcināciju. Diemžēl tas neizdevās un tā kā es dzīvoju ļoti ļoti netālu Ikšķiles novadā, tad salikās ļoti ērti – atnākt, iestāties rindā,” teic TV3 Ziņu uzrunātā iedzīvotāja Agneta.

Cilvēku plūsma pie vakcinācijas punkta neapsīka – daudzi līdzi bija paņēmuši arī savas atvases – pusaudžus.

“Man būs viena vakcīna tas arī ir ļoti ērti un izdevīgi, jo man būs arī jābrauc darba komandējumā uz ārzemēm un arī plānoju ceļojumā doties. Man ir svarīgi, ka es varu tagad vasarā apmeklēt arī koncertus izstādes un citus kultūras pasākumus. Meitai būs “Pfizer”,” norāda Agneta.

“Lai brauktu ceļojumos un, lai būtu vairāk iespējas,” par savu lēmumu vakcinēties izsakās Akvelīna.

Izbraukuma vakcinācijas punktos šodien potes saņēmuši 300cilvēki. Kā norāda Vakcinācijas procesa organizētāji, šie skaitļi apliecina, ka pieeja tuvāk cilvēka ikdienas gaitām strādā labi.

Svētdien izbraukuma punkts būs pie Jaunmoku pils. Nedēļas nogalē darbojas arī liela mēroga vakcinācijas centri un vakcinācijas punkti tirdzniecības centros.

73 komentāri