Lai “apmācītu” mākslīgo intelektu, tiek meklēti cilvēki, kuri latviski runā ar akcentu

2 komentāri

Mākslīgais intelekts palīdzēs topošajiem Latvijas pilsoņiem nokārtot naturalizācijas eksāmenu. Taču līdz tam mākslīgās “smadzenes” ir jāapmāca, lai tās spētu saprast dažādu tautu pārstāvju latviešu valodas izrunu. Tieši tāpēc cilvēki, kuriem latviešu valoda nav dzimtā, ir aicināti palīdzēt “apmācīt” mākslīgo intelektu, ieejot mājaslapā “Ierunahimnu.lv”.

Raidījuma “900 sekundes” kolēģe Natālija Valdniece, kurai latviešu valoda nav dzimtā, ir viena no pirmajām, kas palīdz apmācīt “Tildes” izveidoto mākslīgo intelektu. Ierunājot Latvijas Valsts himnas tekstu, viņa palīdz apmācīt mākslīgo intelektu atpazīt tādu latviešu valodu, kuriem tā nav dzimtā valoda.

“Šie paraugi tiks izmantoti mākslīgā intelekta mašīnmācīšanās intelekta trenēšanai.” “Tildes” pārstāvis Kaspars Kauliņš norāda, ka ir nepieciešami vairāki tūkstoši dažādu tautību cilvēku balsu paraugi latviešu valodā. Tieši dažādo latviešu valodas akcentu lielais skaits ļaus datoram labāk saprast cittautiešu teikto.

“Tas ir ļoti būtisks apsvērums, nosacījums, jo šis instruments vai šis rīks tiks izmantots tieši šādu cilvēku himnas vārdu zināšanu pārbaudei,” saka ”Tildes” biznesa attīstības vadītājs.

Rezultātā “Ierunahimnu.lv” iegūtās balsis mācīs mākslīgo intelektu, kas jau vēlāk ļaus topošajiem Latvijas pilsoņiem gatavoties naturalizācijas eksāmenam. “Un cilvēks, ieejot šajā portālā, varētu pārbaudīt savas himnas zināšanas,” teic “Tildes” pārstāvis.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvades (PMLP) pārstāve Madara Puķe norāda, ka jau aprīļa beigās, kad mākslīgais intelekts tiks pietiekami apmācīts, ikviens to varēs izmantot, gatavojoties naturalizācijas eksāmenam. Ierunājot nepieciešamo tekstu, eksāmens netiks kārtots, tā būs tikai gatavošanās.

“Tas būs pašpārbaudes rīks, un pēc šā pašpārbaudes rīka palaišanas vēl aizvien tā, ka cilvēks dodas klātienē, rakstiski, mutiski veic eksāmenu,” norāda PMLP pārstāve Madara Puķe.

Natālija Valdniece pilsonību ieguvusi jau sen, bet tagad, ierunājot Latvijas himnu un apmācot mākslīgo intelektu, viņa palīdzēs iegūt pilsonību vēl daudziem topošajiem Latvijas pilsoņiem.

2 komentāri