Krapsis noliedz jebkādu saistību ar, iespējams, pieļautajiem likumpārkāpumiem; apstrīdēs IDB lēmumu

5 komentāri

Skandāls policijā – izmeklēšanas dēļ no amata uz laiku jāaiziet Valsts policijas priekšnieka vietniekam Normundam Krapsim. Viņš ir atzīts par aizdomās turamo divās ar policijas iepirkumiem saistītās lietās, kuras izmeklē Iekšējās drošības birojs. Ko Krapsim pārmet, kādēļ viņš to uzskata par izrēķināšanos, un ko par to visu saka policijas priekšnieks?

Pēc Iekšējās drošības biroja (IDB) lūguma uz laiku no darba atstādināts Valsts policijas priekšnieka vietnieks Krapsis. Pērn mediji ziņoja, ka IDB veicis kratīšanu pie Krapša, un tieši saistībā ar policijas formu iepirkumu.

2018. gadā sāktais kriminālprocess ir par policistu formastērpu iepirkumu. Sākotnēji modes mākslinieka Bruno Birmaņa izstrādāto formastērpu komplektu apņēmās izgatavot divi pretendenti, taču beigās viens atteicās. Turklāt iepirkuma organizēšanā tika saņemta sūdzība, kuras izskatīšana aizņēma laiku, tāpēc tikai pērn oktobrī iepirkuma komisija par iepirkuma uzvarētāju atzina uzņēmumu “SRC Brasa”.

Krapsis 11. maijā stāstīja, ka 10. maijā viņam šajā kriminālprocesā piemērots aizdomās turētā statuss. Tāpat IDB ir sācis kriminālprocesu par 2018. gadā organizētu iepirkumu par rokas videoradaru iegādi. Arī šajā kriminālprocesā pirmdien viņam piemērots aizdomās turētā statuss. Tas Krapsim bijis ļoti nepatīkams pārsteigums. Vienlaikus viņš atzīst, ka, iespējams, ir pazīstams ar kādu no iepirkumā uzvarējušās firmas, sīkāk gan neko neatklājot.

Normunds Krapsis
atstādinātais Valsts policijas priekšnieka vietnieks

“Iespējams, kādu cilvēku šeit pazīstu, bet šī pazīšanās neko nenozīmē. Šobrīd neko vairāk neatklāšu, jo vēl tieku iepazīstināts ar kriminālprocesa materiāliem. Protams, noliedzu jebkādus apgalvojumus par veiktajām darbībām, jebkurā gadījumā apstrīdēšu lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu.”

Krapsim jau iepriekš doti mājieni, lai viņš dodas izdienas pensijā, tāpat viņš esot izjutis spiedienu. No kā tieši – viņš neatklāja.

Normunds Krapsis
atstādinātais Valsts policijas priekšnieka vietnieks

“Informācija no politiskās vides, jūtu arī, ka šis dienests ļoti tendenciozi izturas tieši pret mani.”

Krapsis esot vērsies arī Ģenerālprokuratūrā. Valsts policijas priekšnieks šodien sacīja, ka ir pārsteigts par Krapša atstādināšanu, taču IDB lēmumu respektē. Vienlaikus Ruks pauda cerību, ka Krapsim izvirzītās apsūdzības laika gaitā neapstiprināsies.

Armands Ruks
Valsts policijas priekšnieks

“Tas nav notiesājošs spriedums, tā ir procesa gaita, ir nevainīguma prezumpcija, Krapša kungs nav notiesāts. Ceru, ka tās aizdomas neapstiprināsies un Valsts policijai tiešām ir svarīga reputācija.”

Uz izmeklēšanas laiku par VP Galvenās kārtības policijas priekšnieka pienākumu izpildītāju nozīmēts Galvenās kārtības policijas priekšnieka vietnieks Lauris Arājs.

5 komentāri