“KPV LV” politiķiem bažas, vai notiks atbilstoša virzība uz OIK atcelšanu

0 Komentāru
“KPV LV” politiķiem bažas, vai notiks atbilstoša virzība uz OIK atcelšanu
KASPARS KRAFTS/F64

Pēc iepriekš “KPV LV” pārraudzībā esošā ekonomikas ministra amata zaudēšanas partijas un tās Saeimas frakcijas politiķi pauž bažas, vai notiks atbilstoša virzība uz elektroenerģijas jomas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu.

Par šo nostāju aģentūru LETA informēja “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo un bijušais Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārais sekretārs, “KPV LV” valdes loceklis Jurģis Miezainis.

Možvillo pauda, ka, tā kā EM pašlaik vada ministra amata pienākumu izpildītājs zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), “tad ir pamatotas šaubas”, ka saistībā ar OIK atcelšanu nepieciešami noteikumi tiks virzīti uz izskatīšanu Ministru kabinetā.

Noteikumiem nepieciešamie saskaņojumi ir saņemti, un arī iesniegšanas termiņš ir pārsniegts, pauda “KPV LV” frakcijas vadītājs. Tāpēc Možvillo uzsver, ka jau vairākkārt publiski ir paudis, ka viņam ir pamatotas aizdomas par Nacionālās apvienības “lobiju OIK sistēmas turpmākajai pastāvēšanai”.

“KPV LV” frakcijas vadītājs arī apgalvo, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atklāti demonstrējot “klaju valdības deklarācijas neievērošanu”, jo tajā ir iekļauts OIK jautājums. “Tas ir kārtējais apliecinājums, ka neviens noslēgtais dokuments, kas paredz vienošanos par piecu partiju koalīcijas darbu, nav pat vērts tās papīra lapas uz kā šie teksti uzdrukāti,” akcentē Možvillo.

Vaicāts par iespēju, ka šādā situācijā “KPV LV” nolemj aiziet prom no valdības un koalīcijas, politiķis pauda, ka pašreiz “KPV LV” “vēl neejam projām un vēlamies tomēr vērst uzmanību uz to, ka noslēgtie dokumenti tiek traktēti pārāk brīvi un vienmēr par labu dokumenta pārkāpējiem”.

Možvillo arī pavēstīja, ka no premjera nav saņemts piedāvājums, kas liecinātu par to, kā tiek plānota amatu pārdale un kā tagad tiek traktēts paritātes jēdziens. LETA vēstīja, ka koalīcijas diskusijas šajā jautājumā paredzētas pēc pašvaldību vēlēšanām.

Arī bijušais EM parlamentārais Miezainis pauž, ka pastāv nopietnas bažas, ka OIK atcelšana “iestrēgs ierēdņu atvilktnē uz mūžīgiem laikiem”. To politiķis norāda kontekstā arī ar Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā skatāmo elektroenerģijas tirgus likuma regulējuma, kas vērsts uz OIK kontrolēšanu, samazināšanu un izpildes rezultātiem.

Miezainis skaidro, ka gaidāmie MK noteikumi ir “OIK laikmeta beigu skaļākais zvans”, tāpēc būtiski, lai Gerhards un arī nākamais ekonomikas ministrs virzītu tālāk šo valsts sekretāru sanāksmē izsludināto MK noteikumu grozījuma projektu.

Miezainis pauž, ka OIK jomā kādi no uzņēmējiem esot nelikumīgi saņēmuši atbalstu līdz 100 miljonu eiro apmērā. “Pastāv nopietnas bažas, ka noteikumu projekts, kurš (..) ir jau izgājis saskaņošanu ar Finanšu ministriju un Tieslietu ministriju varētu iegulties ierēdniecības atvilktnē uz mūžīgiem laikiem un, iespējams, tieši šis ir patiesais iemesls pēkšņajām pārbīdēm valdībā pēdējā mēneša laikā,” par bijušā EM parlamentārā sekretāra viedokli aģentūru LETA informēja partijā.

OIK finansējuma saņēmējiem esot radies “liels satraukums”, kas saistīts ar to, ka teorētisko aprēķinu paredzēts nomainīt ar faktisko aprēķina, līdz ar to iesaistītajiem iespējams nāktos atmaksāt šos 100 miljonus eiro “nelikumīgi saņemtā atbalsta”, apgalvo Miezainis.

“Vēl vērā ņemams fakts, ka visu šo divu gadu laikā lielākie iebildēji par noteikumu projektu virzību ir tieši Nacionālās apvienības vadītā Zemkopības ministrija (ZM), pie kam ZM sniegtie atzinumi nav saistīti ar šīs ministrijas kompetencēm,” pauž “KPV LV” valdes loceklis.

Kā ziņots, “KPV LV” pārraudzību pār EM zaudēja pēc tam, kad tagad jau bijušais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) aizgāja prom no “KPV LV” un NA.

0 Komentāru