“Johnson&Johnson” vakcīna ir efektīva pret koronavīrusa delta paveidu

16 komentāri
“Johnson&Johnson” vakcīna ir efektīva pret koronavīrusa delta paveidu
REUTERS/SCANPIX

Uzņēmuma “Johnson&Johnson” (J&J) vienas devas Covid-19 vakcīna ir efektīva pret koronavīrusa delta jeb Indijas paveidu un imūnreakcija ilgst vismaz astoņus mēnešus, pavēstīja uzņēmums.

Astoņiem ar J&J vakcīnu potētiem cilvēkiem antivielas un imūnsistēmas šūnas asinīs efektīvi neitralizējuši delta paveidu, secinājuši zinātnieki.

Lasi vēl – Vakcinācija pret Covid-19: ceturtdien poti saņēmuši vairāk nekā 8100 cilvēku

Otrajā pētījumā ar 20 vakcinētiem pacientiem Bostonas medicīniskajā centrā bijuši līdzīgi rezultāti.

Dati nosūtīti nepublicēto zinātnisko melnrakstu vietnei “bioRxiv”, kur autori var padarīt savus atklājumus pieejamus zinātniskajai sabiedrībai un saņemt atbildes uz rakstu projektiem pirms tie tiek iesniegti publicēšanai zinātniskajos žurnālos.

“Mēs uzskatām, ka mūsu vakcīna piedāvā ilgstošu aizsardzību pret Covid-19 un izsauc neitralizējošu aktivitāti pret delta variantu,” pavēstīja J&J zinātniskais direktors Pols Stofels.

J&J pētniecības un izstrādes nodaļas vadītājs Mathai Mammens pavēstīja, ka dati “par līdz šim astoņiem mēnešiem pētījumu” rāda, ka J&J vienas devas vakcīna “ģenerē spēcīgu neitralizējošu antivielu reakciju, kas nepazūd, drīzāk mēs novērojam uzlabošanos laika gaitā”.

Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) aplēses liecina, ka delta jeb Indijas paveids līdz augusta beigām var veidot 90% Covid-19 gadījumu Eiropas Savienībā (ES).

16 komentāri