Jauno Vakcinācijas projekta biroju vadīs Eva Juhņēviča

11 komentāri
Jauno Vakcinācijas projekta biroju vadīs Eva Juhņēviča
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Izskatot 416 pretendentu pieteikumus, Veselības ministrija (VM) izveidojusi Vakcinācijas projekta biroja komandas kodolu, kurā strādās pieci profesionāļi ar pieredzi nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošanā, bet komandu vadīs Eva Juhņēviča, kurai ir ilggadīga pieredze nacionāla mēroga pārnozaru projektu vadībā, aģentūru LETA informēja VM.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) uzsvēra, ka izveidot augstas raudzes profesionāļu komandu izdevies rekordīsā laikā. “Komanda apvieno zināšanas darbam liela mēroga nacionālos projektos un starptautisku pieredzi respektablos un augstu vērtētos privātos uzņēmumos. Uzskatu, ka tapis triecienspēks pandēmijas uzveikšanai,” pauda politiķis.

Pavļuts arī mudināja uz Juhņēvičas pieredzi Dziesmu un deju svētku organizēšanā neskatīties tikai no kultūras prizmas, jo šādu svētku rīkošana ietver gan loģistikas, gan medicīnas aprūpes un citu jautājumu koordinēšanu.

Viņš arī pastāstīja, ka pēdējā atlases posmā nebija daudz cilvēku ar pieredzi medicīnā, kas kandidētu uz biroja vadītāja amatu, turklāt nevajadzētu aizmirst, ka, birojam sākot darbu, strādāt turpinās arī pārējās veselības nozares institūcijas, pildot tām noteiktos uzdevumus.

“Liela projekta īstenošanā nepieciešama starpdisciplināra komanda. Vadījāmies pēc principa, kurš ir strādājis lielos pārnozaru projektos,” sacīja politiķis.

Juhņēviča bijusi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore. Viņas vadībā pirmo reizi izstrādāta un īstenota svētku dalībnieku digitāla reģistrācijas un procesu vadības sistēma, kas ļāva samazināt birokrātiskā aparāta izmantošanu datu apstrādei un nodrošināja iespēju efektīvi nodot informāciju katram dalībniekam. Juhņēviča bijusi arī Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, līdz šim vadījusi Rīgas Tūrisma attīstības biroju, septiņus gadus organizējusi Rīgas maratonu un citus liela mēroga projektus.

Komentējot savu motivāciju pieteikties konkrētajam amatam, Juhņēviča preses konferencē uzsvēra, ka viņas pieredze XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektores amatā vairāk bijusi saistīta ar daudzu iesaistīto pušu koordinēšanu, procesa koordināciju un sinhronu procesa realizāciju. Viņasprāt, gūtā pieredze dziesmu un deju svētku vadībā, maratonu un citu liela mēroga projektu vadībā ir veidojusi viņas pieredzi kā menedžerei jeb vadītājai, kura ir spējīga koordinēt visdažādākās iesaistītās puses.

Viņa norādīja, ka arī vakcinācijas process ir ļoti komplicēts, jo tas saistās ar loģistiku, cilvēkresursiem un laika plānošanu, un tam nepieciešama vadītāja, koordinatora un procesa virzītāja funkcijas, kuras, pēc viņas domām, savā karjerā viņa ir ieguvusi. Tāpēc viņa “atļāvās” pieteikties uz šo amatu, izriet no jaunā biroja vadītājas teiktā.

Vakcinācijas projekta biroja vakcinācijas procesa koordinators būs Pēteris Rimšs, kurš iepriekš vadījis Latvijas zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanas projektu, kas novērš viltotu zāļu nokļūšanu legālā izplatīšanas ķēdē. Tāpat Rimšs ir bijis Latvijas Nacionālās projektu vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētājs, mācījis projektu vadību vairākiem simtiem dažādu nozaru speciālistu, tostarp veselības nozarē un valsts pārvaldē strādājošajiem. Viņš, piemēram, sadarbojies arī ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, nodrošinot projektu vadības mācības un projektu vadības standartu iedzīvināšanu. Rimšam ir arī starptautisku projektu vadības pieredze.

Rimšs šodien preses konferencē norādīja, ka darbs birojā ir liels izaicinājums un atbildība iesaistīties vakcinēšanas organizēšanas projektā. Viņš skaidroja, ka guvis pieredzi starptautisku un vietēju projektu vadībā, kas būs ļoti laba pievienota vērtība pārējo profesionāļu komandai.

Kā redzamāko un lielāko paveikto darbu Rimšs minēja Latvijas zāļu verifikācijas projekta veiksmīgu īstenošanu. Biroja vakcinācijas procesa koordinators pauda, ka savas zināšanas, pieredzi, prasmes un labākās prakses izmantos arī šī projekta realizācijā.

Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas koordinatore būs Ieva Stūre, kura līdz šim vadīja vienu no Latvijas lielākajām sabiedrisko attiecību aģentūrām “Komunikācijas aģentūra/Edelman Affiliate”. Stūre ir Latvijas Komunikācijas asociācijas padomes priekšsēdētāja, viņa vadījusi saziņu ar cilvēkiem eiro ieviešanas projektā Latvijā.

Vakcinācijas projekta biroja informācijas tehnoloģiju (IT) koordinators būs Māris Dreimanis, kurš vadījis augstākā līmeņa informācijas komunikācijas tehnoloģiju projektus gan Latvijas, gan starptautiskos uzņēmumos. Piemēram, viņš no piegādātāja puses uzraudzījis Valsts ieņēmuma dienesta Nodokļu informācijas pakalpojuma modernizācijas projektu, vadījis viena no pasaules lielākiem tirgus izpētes uzņēmumiem “GfK SE” (Vācija) globālo IT harmonizācijas programmu, vadījis programmatūras izstrādi starptautiskiem klientiem, piemēram, “Standard & Poor’s”, “Universal Music Group”, kā arī Saeimai, Labklājības ministrijai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai un “Latvenergo”.

Brīvprātīgi un bez atlīdzības vakcinācijas IT koordinēšanu atbalstīs SIA “Tet” digitālās transformācijas direktors Krists Avots, kurš pēdējos divus gadus vada apjomīgu pārmaiņu programmu, kas ietver uzņēmuma IT infrastruktūras maiņu, biznesa procesu pārskatu un darba organizācijas maiņu. Iepriekš viņš vadīja “Tet” Korporatīvās attīstības dienestu, atbildot par jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanu. Avots pilnībā neizbeigs savas esošās darba attiecības, viņa pārstāvētais uzņēmums vakcinācijas projekta IT sistēmas izstrādē neiesaistīsies.

Vakcinācijas biroja projekta loģistikas koordinators būs Armīns Kalniņš ar plašu pieredzi loģistikas projektu organizēšanā un vadībā. Pieredzi loģistikā viņš guvis arī uzņēmumos, kas saistīti tieši ar zāļu un vakcīnu loģistiku – “Tamro” un “Magnum Medical”. Kalniņš strādājis par loģistikas vadītāju arī uzņēmumos “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”, “Amber Distribution” un “British American Tobacco”.

Darbam vakcinācijas projekta birojā, kuram jānodrošina iespēja vakcinēties pusotram miljonam Latvijas iedzīvotāju, plānots kā atbalsta personālu pieņemt vēl piecus cilvēkus.

Juhņēviča preses konferencē arī uzsvēra, ka šis ir ļoti nozīmīgs solis gan viņai, gan viņas kolēģiem. “Es labi apzinos, kādi mērķi ir jāsasniedz šim birojam,” teica jaunā biroja vadītāja, piebilstot, ka birojam būs jāstrādā ļoti intensīvā tempā. Plānots, ka jaunā biroja locekļi darba gaitas sāks jau šodien, iepazīstoties ar esošajiem dokumentiem, tomēr pilnvērtīgi jaunā biroja darbinieki darba gaitas sāks pirmdien, 25.janvārī, plkst.8.

Pēc Juhņēvičas teiktā, pirmdien jaunā biroja darbinieki kopā ar kolēģiem no VM strādās pie detalizēta vakcinācijas plāna izstrādes, kas paredz “visu loģistikas procesu secīgu laika plānu sastādīšanu un ieviešanas mehānisma izstrādi”.

Preses konferencē jaunā biroja vadītāja arī uzsvēra, ka šīs institūcijas mērķis ir vakcīnas izmantot, tiklīdz tās kļūs pieejamas, tā nodrošinot sabiedrības vakcināciju.

Kā vēstīts, biroja darbiniekiem tiek solīta 3500 līdz 4900 eiro alga pirms nodokļu nomaksāšanas.

Amatu kandidātiem bija nepieciešama teicama reputācija, atbilstoša augstākā akadēmiskā vai profesionālā izglītība, atbilstoša profesionālā pieredze nacionāla mēroga pārnozaru projektos, pieredze stratēģiskā plānošanā, zināšanas par valsts pārvaldes darbības pamatprincipiem, kā arī vēlamas zināšanas par veselības aprūpes sistēmu Latvijā.

Valdība 14.janvārī apstiprināja veselības ministra ieceri vakcinācijas procesu organizēt kā nacionāla mēroga projektu ar augstākā līmeņa pārvaldību un projekta koordināciju, paredzot veidot vakcinācijas projekta uzraudzības padomi un projekta vadības biroju.

Vakcinācijas pret Covid-19 pārvaldības mehānisms paredz projekta vadību vairākos līmeņos.

Vakcinācijas projekta birojs darbosies veselības nozares mērogā. Vakcinācijas projekta birojs būs tieši pakļauts veselības ministram un nodrošinās saikni starp Krīzes vadības padomi, Krīzes vadības koordinācijas grupu Covid-19 izplatības ierobežošanai un Veselības ministrijas izveidotajām darba grupām vakcinācijas projekta ieviešanai.

Savukārt politiskā līmenī vadību veiks Ministru prezidenta vadīta Krīzes vadības padomes apakšgrupa. Atbildīgo nozaru ministriju līmenī vakcinācijas procesa uzraudzību veiks Krīzes vadības koordinācijas grupas Covid-19 izplatības ierobežošanai ietvaros izveidota apakšgrupa.

“900 sekundes”: intervija ar RSU komunikācijas eksperti Vitu Savicku

11 komentāri