Ijabs: Zemā aktivitāte saistīta arī to, ka vēlētājiem nebija iespējams nobalsot no citas pašvaldības

0 Komentāru
Ijabs: Zemā aktivitāte saistīta arī to, ka vēlētājiem nebija iespējams nobalsot no citas pašvaldības
IEVA MAKARE, LETA

Zemā aktivitāte pašvaldību vēlēšanās saistīta arī to, ka vēlētājiem nebija iespējams par sava novada vai valstspilsētas kandidātiem nobalsot no citas pašvaldības, aģentūrai LETA sacīja partijas “Latvijas attīstībai” (LA) līdzpriekšsēdētājs, eiroparlamentārietis Ivars Ijabs.

Ijabs arī uzsvēra, ka, ja vairākums nepiedalās vēlēšanās, tad tas ir slikts signāls, kas liecina, ka ar demokrātiju ir problēmas. Zemo aktivitāti gan ietekmēja arī tas, ka Covid-19 dēļ daļa cilvēku, iespējams, arī baidās iet uz publiskām vietām.

Daļa cilvēku objektīvu iemeslu dēļ atrodas citā pašvaldībā, piemēram, jo ārstējas slimnīcā vai dzīvo pansionātā, tāpēc viņiem nav iespējas nobalsot savā pašvaldībā, pauda politiķis. Par šo problēmu, tajā skaitā par nepieciešamību risināt elektroniskās balsošanas ieviešanu, būtu plašā formātā jārunā ar Centrālo vēlēšanu komisiju, uzsvēra LA līdzpriekšsēdētājs.

Ijabs vērsa uzmanību, ka tas, ka nevar nobalsot no citas pašvaldības, kontrastē ar to, ka ārvalstīs esošie vēlētāji pašvaldību vēlēšanās varēja balsot pa pastu. Šāda iespēju atšķirība nav loģiska, pauda politiķis.

Mazā aktivitāte saistīta arī ar to, ka vēlēšanas nenotiek Rīgā, kas ir visas valsts mediju notikums un kas padara vēlēšanas aktuālākas, norādīja LA līderis.

Kā ziņots, pašvaldību vēlēšanās, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, nobalsojuši kopumā 327 938 iedzīvotāji jeb 34,01% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) jaunākie apkopotie dati.

CVK vadītāja Kristīne Bērziņa šovakar, 5.jūnijā, preses konferencē paziņoja, ka tā ir vēsturiski zemākā vēlētāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās.

0 Komentāru