Iekšlietu sistēmā pirmais Covid-19 upuris – robežsardzes virsnieks

3 komentāri
Iekšlietu sistēmā pirmais Covid-19 upuris – robežsardzes virsnieks
EDIJS PĀLENS, LETA

Iekšlietu resorā no Covid-19 miris pirmais darbinieks – kāds Valsts robežsardzē strādājošais, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole.

Mirušais ir kāds gados jauns darbinieks.

Valsts robežsardzes koledžas mājaslapā ievietotā līdzjūtība liecina, ka 30. janvārī 45 gadu vecumā mūžībā devies Valsts robežsardzes majors. Viņš strādājis par Valsts robežsardzes koledžas Vispārizglītojošo priekšmetu katedras asistentu.

Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone aģentūrai LETA teica, ka robežsargs bija iesaistīts kopējās patruļās ar Valsts policiju, kas veica komandantstundas nosacījumu ievērošanas kontroli. Valsts robežsardzei gan nav ziņu par inficēšanās apstākļiem.

Jau ziņots, ka iekšlietu resorā kopš pandēmijas sākuma saslimuši vairāki simti darbinieku un amatpersonu. Valsts robežsardze un Valsts policija sadarbībā ar Zemessardzi ir iesaistīta Covid-19 ierobežojumu kontrolē.

Robežsargiem un Valsts policijas amatpersonām valsts paredzējusi piemaksu par darbu saistībā ar Covid-19 infekcijas seku novēršanu. No tā izriet, ka šīm amatpersonām ir risks nokļūt saskarsmē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām.

Tāpat ierobežojumus kontrolē iesaistīta pašvaldības policija, kas gan nav iekšlietu sistēmas struktūra, bet katras pašvaldības finansēta iestāde.

3 komentāri