Iedzīvotāju aktivitāte vēlēšanu dienā līdz plkst.16 visbūtiskāk sarukusi Kurzemē

0 Komentāru
Iedzīvotāju aktivitāte vēlēšanu dienā līdz plkst.16 visbūtiskāk sarukusi Kurzemē
KASPARS KRAFTS, F64

Latvijā šajās pašvaldību vēlēšanās iedzīvotāju aktivitāte vēlēšanu dienā līdz plkst.16 salīdzinājumā ar iepriekšējo vēlēšanu attiecīgo periodu visbūtiskāk samazinājusies Kurzemē, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.

Kurzemē 5.jūnijā vēlēšanu iecirkņu darbības deviņās stundās nobalsojuši 14,82% balsstiesīgo iedzīvotāju, kamēr iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2017.gadā šajā periodā nobalsoja 27,73%.

Lasi vēl – Kurzemē visbūtiskāk ir kritusies vēlētāju aktivitāte

Vidzemē sestdien līdz plkst.16 nobalsojuši 16,49% balsstiesīgo iedzīvotāju, kamēr 2017.gadā šajā periodā nobalsoja 27,34% balsstiesīgo, Latgalē sestdien nobalsojuši 15,83% balsstiesīgo iedzīvotāju, kamēr iepriekšējās vēlēšanās bija nobalsojis 25,99%, savukārt Zemgalē nobalsojuši 15,02%, kamēr iepriekšējās vēlēšanās – 24,81%.

Jau vēstīts, ka līdz šim kopumā nobalsojuši 28,05% jeb 270  456 Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji.

Kopā šajās pašvaldību vēlēšanās var piedalīties 964 339 Latvijas iedzīvotāji.

Vēlēšanās šodien, 5.jūnijā, var balsot no plkst.7 līdz 20.

Šajās vēlēšanās jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās – sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu 1.jūlijā līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā.

Pašvaldību vēlēšanas sestdien nenotiek Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, kā arī Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā, kur vēlēšanas tika apturētas pēc Satversmes tiesas sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11.septembrī.

Lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus, vēlētājiem balošanas iecirkņos ir jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi – jāietur divu metru distance, jādezinficē rokas, jāvelk sejas maska, kā arī ieteicams lietot savu pildspalvu. Vēlētāji vienreizlietojamo sejas masku un pildspalvu var saņemt arī iecirknī. Uzrādot vēlēšanu iecirkņa darbiniekam pasi vai personas apliecību, ir jāatsedz seja.

0 Komentāru