Iedzīvotāji izteikuši sūdzības par Covid-19 testēšanu lidostā “Rīga”

6 komentāri

Jau kādu laiku, ielidojot Rīgā no valstīm ārpus Eiropas, ieceļotājiem Rīgas lidostā jāveic Covid-19 tests. Daļa pasažieru šausminās par apstākļiem, kādos tas jādara. Problēmu atzīst arī lidostas administrācija, kura uzskata, ka testēšanas kārtības noteikumi būtu jāvienkāršo, taču valdībā atbild, ka lidostai pašai jāspēj tikt galā, vēsta TV3 Ziņas.

Kādas pasažieres “Facebook” kontā ievietotais stāsts par to atbalsojies līdz pat valdībai.

Ielidojot no valstīm ārpus Eiropas Savienības, pasažierus neizlaiž no lidostas “Rīga”, kamēr nav veikts Covid-19 obligātais tests. Pasažiere Signe tur piedzīvoto uzskata par epidemioloģiski riskantu drūzmu. Konkrētajā brīdī uz Covid-19 testu gaidīja pasažieri vēl no citiem reisiem.

Signe piedzīvoto ievietojusi savā “Facebook” kontā, un nu informācija nonākusi līdz pat valdībai.

“Tur nekāda Covid-19 drošība netika ievērota. Kad tur bija 300 cilvēku vienā koridorā, tu jau gribēdams nevari to distanci ievērot. Tas ir pūļa likums, ka cilvēki tur spiežas, no aizmugures spiež uz priekšu, neviens arī no malas necenšas ierobežot vai kontrolēt,” skaidro Signe

Lidostā “Rīga” saka, ka visiem nemaz nebūtu pat iespējams ievērot divu metru atstatumu. Tā kā testēšanai jānotiek pirms robežas šķērsošanas, tad šajā zonā neesot plašas telpas.

“Pie šā brīža regulējuma un prasībām citas vietas, kur mēs varētu organizēt šo testa nodošanu, diemžēl nav. Tā ir ne Šengenas zona, un cik liela tā ir, tik arī ir. Varētu šķist, ka varētu to pārcelt uz plašākām telpām, kas ir Šengenas zona, bet to nedrīkst darīt. Šos pasažierus Šengenas zonā bez robežkontroles ielaist nedrīkst,” skaidro starptautiskās lidostas “Rīga” pārstāve Laura Kulakova.

“Kas attiecas uz telpu iekārtojumu lidostā, es ļoti atvainojos, Veselības ministrijai gar lidostu nav nekāda sakara. Tā ir Satiksmes ministrijas atbildība, kā Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrība organizē procesus konkrētajā ēkā, infrastruktūrā,” pamato veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Tikmēr satiksmes ministrs uzskata, ka atkārtotie Covid-19 testi pasažieriem no trešajām valstīm pēc būtības neesot vajadzīgi. Turklāt prasību var apiet, ja Latvijā atgriežas ar pārsēšanos kādā Eiropas Savienības lidostā. Šādu trūkuma esamību atzīst arī atbildīgie.

“Ir saprotams, ka mēs visas plūsmas nevaram simtprocentīgi kotrolēt. Mēs fokusējamies uz pamata plūsmām,” skaidro Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis.

Tikmēr aviopasažieri sašutuši, ka viņiem lidostā “Rīga” nav iespējas izvēlēties cenā zemāko testēšanas veicēju, bet ir tikai viens – “Gulbja laboratorija”, kura cena katram cilvēkam ir 24 eiro.

Savukārt pasažieri Signi nepatīkami pārsteidza, ka “Gulbja laboratorija” pēc viņas reisa nenodrošināja diskrētumu: “Tie testi tiek ņemti visu svešu acu priekšā. Man jau šķistu, ka jebkuru analīžu nodošana ir intīms process. Man tas šķiet neiedomājami, ka tas notiek svešu cilvēku klātbūtnē. Cilvēki sāk filmēt, kā svešiem cilvēkiem ņem Covid-19 testu.”

Vai nu saceltās ažiotāžas, vai cita iemesla dēļ 18.maijā “Gulbja laboratorijas” testēšanas punktā bija nolikts aizslietnis un testam vajadzīgās uztriepes ņēma diskrētākā veidā.

6 komentāri