Hosteļu apsekošana Rīgā: būvvalde konstatējusi dažādus pārkāpumus 25 no 53 naktsmītnēm

0 Komentāru
Hosteļu apsekošana Rīgā: būvvalde konstatējusi dažādus pārkāpumus 25 no 53 naktsmītnēm
REUTERS/SCANPIX

No 53 Rīgas būvvaldes apsekotajiem hosteļiem gandrīz pusei atklāti dažādi pārkāpumi, šodien Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas sēdē pašvaldības deputātus informēja būvvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Jānis Belkovskis.

Viņš informēja, ka kopumā 28 apsekotajos hosteļos nav konstatēti pārkāpumi, bet 25 gadījumos pieņemti lēmumi par telpu slēgšanu vai uzdots novērst patvaļīgās būvniecības sekas. Būvvalde turpina preventīvas pārbaudes par to, kā tiek pildīti tās norādījumi.

Lasi vēl – Tiesa apcietinājusi Merķeļa ielā degušā hosteļa lietā iesaistīto uzņēmēju Riekstu

Analizējot līdzīgas situācijas, pārbaudītas būves Rīgā, kur tikuši pieņemti lēmumi par ekspluatācijas pārtraukšanu. Pārbaudīti 27 objekti, no kuriem deviņos objektos konstatēts, ka cilvēki tajos uzturas.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju telpas ir atbrīvotas un izliktas brīdinājuma zīmes par telpu ekspluatācijas aizliegumu.

Kā informēja Belkovskis, pilnībā pārtraukta hosteļa Merķeļa ielā 8 ekspluatācija.

Viņš norādīja, ka sākotnēji Merķeļa ielā 8 eksperti plānojuši pārtraukt ekspluatāciju tikai 5. un 6. stāvam, bet pēc detalizētas pārbaudes pieņemts lēmums ekspluatāciju pārtraukt pilnībā un īpašniekam uzdots ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā veikt bojāto konstrukciju konservēšanu un sniegt skaidru plānu par ēkas turpmāko nākotni.

Tostarp, atkārtoti apsekojot ēku pēc norādījumu došanas, secināts, ka norādes netiek pildītas un ēkā atrodas cilvēki. Kā arī apsekošanas laikā īpašuma iekšpagalmā konstatēts vēl viens patvaļīgi iekārtots hostelis.

Kā ziņots, saistībā ar notikušo ugunsgrēku 28. aprīļa naktī Rīgā, Merķeļa ielā, joprojām notiek aktīva izmeklēšana. Līdz šim ir atpazītas septiņas no deviņām personām, kuras gāja bojā ugunsgrēkā. Visas atpazītās personas bija Latvijas pilsoņi.

Līdz šim policija kopumā ir aizturējusi sešas personas, un visām personām ir noteikts procesuālais statuss ar tiesībām uz aizstāvību.

Kriminālprocess kvalificēts par ugunsdrošības noteikumu tīšu pārkāpšanu un uzņēmējdarbību bez reģistrēšanas vai bez speciālas atļaujas.

Meklēšanā izsludinātais uzņēmējs Ernests Rieksts aizturēts, un tiesa viņam piemērojusi apcietinājumu.

0 Komentāru