Glābšanas dienesti aicina līgotājus būt uzmanīgiem; īpaši jāuzrauga bērni

0 Komentāru

Nepārkarst, būt īpaši uzmanīgiem pie uguns un ūdens – to Līgo svinētājiem atgādina glābšanas dienesti. Ņemot vērā pamatīgo svelmi īpaši modriem jābūt, kurinot ugunskurus un cepot gaļu, jo uguns var ātri izplatīties, jo meži ir ļoti sausi. Karstumā jāpieskata mazi bērni, kuri saulē var ātri pārkarst.

Jāņu laiks ir ļoti noslogots glābšanas dienestiem. Katru gadu atpūtnieki gūst traumas apdedzinoties pie grila vai ugunskura. Ņemot vērā karsto laiku, ugunsdzēsēji aicina svinētājiem šoreiz būt divtik apdomīgiem, parūpējoties par savu un tuvinieku drošību.

Lasi vēl – Meteorologi izsludina sarkano brīdinājumu: Jāņu naktī un no rīta iespējams ekstremāli stiprs pērkona negaiss

“Izvēlieties vietu, kur uguns neapdraudēs ēkas, ne kokus vai krūmus. Šobrīd viss ir ļoti sauss, ugunskura vieta īpaši rūpīgi jāiekārto. Jāmeklē klajums, pakalns, kur uguni kurināt. Ja ceļ ugunsmucas, nevajdzētu darīt koku tuvumā, klajā laukā, kur apgrūtinājumu nepastāv, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Lai svētkos izvairītos no pārkaršanas un saules apdeguma, nevajag uzturēties tiešos saules staros laikā no plkst. 10.00 līdz 16.00 un izvēlēties nosedzošu, viegli elpojošu apģērbu. Zīdaiņiem līdz viena gada vecumam nav ieteicams atrasties tiešos saules staros.

“Neaizmirstam padzerties, daudz uzņemam ūdeni, necenšamies aizstāt ar citiem Līgo dzērieniem, alu vai limonādi, vai ko tādu. Ja nu uzturamies saulē, uzklājam ādas aizsarglīdzekli, atjaunojam pēc divām stundām, ja peldamies, tad biežāk,” saka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Maija Pauniņa.

Pirms likt uz iesma gaļu un dārzeņus, rūpīgi jānomazgā rokas. Ja nav pieejamas ziepes un ūdens, izmanto roku dezinfekcijas līdzekli.  Eksperti aicina atturēties no kafijas, tējas, saldinātiem dzērieniem – tie slāpes neremdina. Ilgstoši uzglabājot pārtiku nepiemērotā temperatūrā, tā var sabojāties.  Lasot Jāņu zāles un pinot vainagus, jābūt vērīgiem Latvijā ir vairāki indīgi augi, kuri var izraisīt saindēšanos vai to sula – apdegumus.

“Skatāmies, lai ar Jāņu vainagiem nepārnesam ērces, pārbaudām, vai nav uz ķermeņa, bērnus pārbaudām, izmantojam kukaiņu atbaidīšanas līdzekļus,” teic SPKC pārstāve.

Atpūšoties ar bērniem pie ūdens, jāatceras, ka bez uzraudzības bērnus nedrīkst atstāt ne uz mirkli.
0 Komentāru