Ģimenes brīvdienas Igaunijā – ko vērts apskatīt, viesojoties Tartu Visit Estonia

Komentāri
Ģimenes brīvdienas Igaunijā – ko vērts apskatīt, viesojoties Tartu

Kopš zinātnes centrs AHHAA ir vēris savas durvis, Tartu pilsēta ir kļuvusi par vienu no iecienītākajiem galamērķiem ģimenēm no Latvijas. Lai ceļojumu uz AHHAA centru padarītu vēl aizraujošāku, esam apkopojuši vietas, ko noteikti ir vērts apmeklēt Tartu.

Zinātnes centrā AHHAA ekspozīcijas tiek mainītas vismaz divas reizes gadā, tādēļ, pat braucot vairākkārt, vienmēr atradīsiet ko jaunu. No 6. maija zinātnes centrā būs jauna ekspozīcija, kurā apmeklētājiem būs iespēja uzzināt daudz jauna par cilvēka ķermeņa uzbūvi – būs iespēja apskatīt vairāk nekā 100 dažādus eksponātus, redzēt cilvēka ķermeni šķērsgriezumā un tuvumā apskatīt dažādus orgānus.

Tartu – ne tikai AHHAA centrs, bet daudzas citas izklaides

Tartu ir ļoti kompakta pilsēta, – lielākā daļa apskates objektu, restorānu un naktsmītņu atrodas uz pāris paralēlām ielām. Tā kā šī ir otra lielākā Igaunijas pilsēta, kā arī radošās un zinātniskās kultūras centrs, tur vienmēr kaut kas notiek – gan izstādes, gan koncerti un festivāli.

Tartu Universitātes dabas muzejs būs interesants gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tā pastāvīgajā ekspozīcijā “Zeme. Dzīve. Stāsts” ar teju 8000 dabas eksponātu palīdzību tiek parādīts Zemes attīstības stāsts no Visuma rašanās līdz mūsdienām.

Izstādē varēsiet izpētīt, kāda dzīve bija pirms miljoniem gadu, apbrīnot mirdzošos minerālus, sekot tauriņu “nakts lidostai” vai devona laikmeta bruņuzivīm.

Tāpat varēsiet apskatīt pirmo Igaunijā noķerto šakāli un izjust cilvēka ķermeni rāpuļu skatījumā.

Dzīvajā stūrīti jūs gaida karaliskais pitons, bruņurupucis, zaļā iguāna un daudzi citi eksotiski mazie dzīvnieki.

Skaties FOTO – izklaides Tartu!

Jaunums – Nacionālais muzejs

Apmeklējot septembrī atklāto Igaunijas Nacionālo muzeju, ir jāieplāno vairāk par pāris stundām, jo tā 34 000 m² plašajās muzeja telpās ir izvietotas vairākas ekspozīcijas.

Muzeja kolekcijas pamatā ir 1909. gadā dibinātā etnogrāfiskā muzeja ekspozīcija, tomēr nu tā apmeklētājiem tiek piedāvāta pavisam jaunā, nebijušā veidolā.

Muzeja veidotāji apmeklētāju vēlas iepazīstināt ar igauņu tautas kultūru un dzīves stilu, uzsverot arī tās nepārtraukto virzību uz priekšu.

Lai apmeklētājam šo ceļojumu cauri gadsimtiem padarītu iespējami saistošāku, muzeja kolekcija prezentēta ar spilgtiem stāstiem, koncentrējoties tieši uz “parasto” cilvēku un viņa dzīves gājumu.

Otra nozīmīgākā Igaunijas Nacionālā muzeja ekspozīcija “Urālu atbalss” ir veltīta somugru tautām. Kuratores Svetlanas Karm iekārtotā ekspozīcija muzeja apmeklētāju ieved somugru tradicionālajā dzīves vidē. Protams, apmeklējot muzeju, noteikti ir jāaplūko arī tā celtne, kura pēc starptautiskā arhitektu biroja DGT plāna veidota bijušās padomju militārās bāzes ēkā. Arī muzeja būve veidota saskaņā ar muzeja ekspozīcijas vēstījumu par nepārtrauktu attīstību. Ēka ir kā turpinājums blakus esošajam skrejceļam, tā šķērso arī upi un dodas pretī “bezgalīgai telpai”.

Kad zinātkārais prāts pabarots, laiks relaksācijai

Lai relaksētos pēc intensīvas dienas Tartu, iesakām izbaudīt V SPA viesnīcā pieejamo ūdens un relaksācijas centru. Viesnīca savas durvis vēra pērnā gada nogalē, un jau ir iekarojusi Tartu viesu sirdis ar plašo atpūtas piedāvājumu klāstu, tajā varēsiet gan izbaudīt luksusa klases nakšņošanu par pieejamu cenu, gan baudīt izsmalcinātu maltīti viesnīcas restorānā, gan nodoties relaksējošai atpūtai SPA centrā.

Vairāk informācijas par atpūtas vietām Tartu meklē šeit.

Dārgumu medības Alfā

15. aprīlī nāc uz tirdzniecības centru “Alfa”, kur  no plkst. 12.00–16.00 norisināsies īstas dārgumu medības! Būs iespēja iejusties gan zinātnieka, gan bruņinieka tēlā, veikt dažādus eksperimentus, vai izglābt grimstošu kuģi. Ik stundu žiglākās ģimenes iegūs vērtīgas balvas no Igaunijas populārākajām atpūtas vietām  – AHHAA, Rakveres pils, Ilonas Brīnumzemes vai Hidroplānu ostas muzeja. Tiekamies Alfā!

Ceļo kopā ar VisitEstonia.com.

Lasi vēl