Ģimenes ārsti vērš uzmanību, ka šonedēļ vakcīnu pret Covid-19 piegāde mazliet klibo

1 komentārs
Ģimenes ārsti vērš uzmanību, ka šonedēļ vakcīnu pret Covid-19 piegāde mazliet klibo
ĀDOLFS MĀRTIŅŠ KRAUKLIS, F64

Šonedēļ vakcīnu pret Covid-19 piegāde ģimenes ārstiem mazliet klibo, Ministru kabineta sēdē norādīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Viņa pavēstīja, ka pagājušajā nedēļā ģimenes ārsti pirmo reizi saņēma tik daudz vakcīnu, cik bija pasūtījuši, tomēr pirmdien un otrdien lielākajai daļai ārstu vakcīnas nav piegādātas, solot, ka tās būs pieejamas trešdien.

Lasi vēl: No 3. maija plāno sākt vakcinēt visus iedzīvotājus

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente atzīmēja – ja ģimenes ārstiem nav vakcīnu atlikumu no iepriekšējās nedēļas, tad vakcinēt cilvēkus varēs tikai ceturtdien un piektdien. Līdz ar to, pēc Veides paustā, ir diezgan problemātiski izveidot vakcinējamo sarakstus nākamajām dienām.

Tāpat Veide atzīmēja, ka gan ģimenes ārsti, gan pacienti pielāgojas neregulārajai un neprognozējamai vakcīnu pret Covid-19 piegādei. Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente arī norādīja, ka šodien saņemtas ziņas par lielāku vakcīnu piegādi no 9.maija vai maija vidus.

“Tas, ka mēs nevaram prognozēt, kādas vakcīnas un kad mēs saņemsim, aizkavē un bremzē vakcinācijas procesu. Mēs liekam lielas cerības uz maija vidu,” pauda Veide.

1 komentārs