Rosina vakcinētiem trešo valstu pilsoņiem atvērt ES robežas

6 komentāri
Rosina vakcinētiem trešo valstu pilsoņiem atvērt ES robežas
REUTERS/SCANPIX

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis trešdien, 19.maijā, vienojušās rosināt atvērt bloka robežas trešo valstu pilsoņiem, kas varēs apliecināt vakcinācijas procesa pabeigšanu ar Eiropā apstiprinātām vakcīnām, vēsta TV3 Ziņas.

Ieceļošana no trešajām valstīm ES patlaban ir ļoti ierobežota, taču gaidāms, ka tas drīz mainīsies. No ES vēstniekiem izskanējis ierosinājums atvērt bloka robežas tiem ceļotājiem, kuri varēs apliecināt, ka ir pabeiguši vakcinācijas procesu ar Eiropā apstiprinātām vakcīnām.

Vienlaikus iecerēts arī palielināt to ārvalstu loku, kuras tiek uzskatītas par epidemioloģiski drošām. Tas nozīmē, ka palielināsies to trešo valstu skaits, no kurām atļauts ieceļot ES. Patlaban šāda vienošanās gan panākta tikai rekomendāciju līmenī.

EK preses sekretārs Kristiāns Vīgands

“ES vēstnieki vienojās atjaunināt pieeju ceļojumiem no valstīm ārpus ES. Eiropas Padome tagad ieteiks dalībvalstīm atvieglot dažus no pašreizējiem ierobežojumiem, īpaši tiem, kas vakcinēti ar pie mums apstiprinātām vakcīnām. Padomei arī jāpaplašina to trešo valstu saraksts, kurās ir laba epidemioloģiskā situācija, no kurienes ir atļauta ceļošana.”

Patlaban nav zināms precīzs datums. kad robežas varētu tikt atvērtas plašākam teršo valstu iedzīvotāju lokam. ES valstīm par šo vēl būtu jāvienojas, bet Briselē jau tagad izskan, ka vairākuma atbalstu panākt nemaz nebūs tik vienkārši.

6 komentāri