Epidemiologs: Saslimstības ar Covid-19 samazinājums ir stabils, bet lēns

1 komentārs
Epidemiologs: Saslimstības ar Covid-19 samazinājums ir stabils, bet lēns
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Patlaban jau vairāk nekā nedēļu tiek pieredzēts lēns, bet stabils saslimstības ar Covid-19 sarukums, medijiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Tieši tādēļ, ka saslimstības samazināšanās ir lēzena, epidemiologiem esot bijis viegli izteikt prognozi, ka pie šādiem rādītājiem pēc mēneša varētu tikt sasniegts saslimstības apmērs 200 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju, kas ļautu valdībai pārskatīt esošos ierobežojumus.

Skaidrojot šo rādītāju, Perevoščikovs atzīmēja, ka tas nozīmētu, ka vidēji dienā tiktu atklāti 270 inficēšanās ar Covid-19 gadījumi. Tāpat tas nozīmētu, ka SPKC varētu nodrošināt labāku novērošanu pār saslimušajiem, kā arī padziļinātāk veikt epidemioloģisko izmeklēšanu.

Ja turpināsies pašreizējā samazinājuma tendence – 10 līdz 12 gadījumu sarukums ik dienu -, tad šo 200 gadījumu robežu varētu sasniegt no 23. līdz 28.februārim, paredz epidemiologs.

“Bet tas ir diezgan optimistisks scenārijs, jo, ja gadījumā kādā dienā vai nedēļā saslimstības samazinājuma tendence apstāsies, protams, šis laiks varētu būt ilgāks,” piebilda eksperts.

Vienlaikus viņš arī atgādināja par jauno Covid-19 celmu izplatību, kā rezultātā varētu pieaugt saslimstība. Šis eksperta ieskatā ir ļoti būtisks iemesls, kāpēc būtu jāpanāk saslimstības sarukums. “Ja mums būs zemi rādītāji, arī pieaugot saslimstībai, kuru izraisa jaunais celms, mēs neuzietu tik augstu,” skaidroja Perevoščikovs, norādot, ka patlaban ir ļoti svarīgi samazināt saslimstību, lai “mēs būtu gatavi saslimstības pieaugumam no jaunajiem celmiem”.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 693 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par 12 ar koronavīrusu sasirgušu cilvēku nāvi, liecina SPKC apkopotā informācija.

Līdz ar to Latvijā reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits sasniedzis 61 924, bet mirušo Covid-19 pacientu skaits sasniedzis 1126, kas ir 1,81% no visiem inficētajiem.

Pirmdien Latvijā veikti 12 552 Covid-19 testi, līdz ar to pozitīvo Covid-19 gadījumu īpatsvars pret testētajiem aizvadītajā diennaktī bijis 5,5%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Pagājušajā diennaktī reģistrētais pozitīvo testu īpatsvars ir bijis zemākais kopš novembra beigām. Iepriekš zemāks šis rādītājs bijis 30.novembrī, kad 4,7% diennaktī veikto testu uzrādīja pozitīvu rezultātu.

Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējās 14 dienās Latvijā ar Covid-19 kopumā inficējušās 11 147 personas. Savukārt 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 584 gadījumi.

1 komentārs