Epidemiologs: Saslimstība ar Covid-19 ir pārāk augsta un vakcinēto pārāk maz, lai atceltu kādus ierobežojumus nevakcinētajiem

18 komentāri

Saslimstības ar Covid-19 līmenis Latvijā joprojām ir tik augsts, bet vakcinēto ir tik salīdzinoši maz, ka pašlaik nevar runāt par kādu palikušo ierobežojumu atcelšanu nevakcinētām personām, šādu viedokli raidījumam “900 sekundes” paudis Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Eksperts atzina, ka pašlaik saslimstība ar Covid-19 samazinās visā Eiropā, kas ir sekas ne vien cilvēku rīcībai, cīnoties ar vīrusu, bet arī skaidrojams ar slimības sezonalitāti. Pēc Perevoščikova vārdiem, lai saslimstība vēl mazinātos, “vakcinēšanas rādītāji prasās pēc krietnas uzlabošanas”.

Lasi vēl – No 1. jūnija kosmetologi un kosmētiķi varēs sniegt pakalpojumus, uzrādot vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu

Speciālists pieļāva, ka rudenī potenciāli varētu būt gaidāms jauns saslimstības ar Covid-19 pieaugums, tomēr speciālisti prognozējot, ka tas varētu nebūt tik liels kā pērnā gada rudenī. Eksperts atkārtoti uzsvēra, ka uz rudens pusi būtu ļoti nepieciešams virzīties uz vismaz 70% iedzīvotāju vakcinācijas aptveri.

Par revakcinācijas nepieciešamību pašlaik skaidras informācijas vēl nav, atzina Perevoščikovs.

Perevoščikovs vērtēja, ka Covid-19 Indijas variants, kas izceļas ar vēl augstāku lipīgumu nekā britu variants, ir visai satraucošs. SPKC speciālisti vērojot situāciju Lielbritānijā, kur šis vīrusa Indijas variants uzrāda dzīvotspēju neatkarīgi no tā, ka šajā valstī ir liels vakcinēto skaits.

SPKC pārstāvis pastāstīja, ka Latvijā ir saskaitīti nedaudz vairāk kā 100 gadījumu, kad cilvēki atkārtoti saslimuši ar Covid-19. Perevoščikovs to saista gan ar konkrēto cilvēku organisma īpatnībām un zemāku imunitāti, gan ar jauno vīrusa paveidu izplatīšanos.

18 komentāri