Pirmdiena, 17. janvāris

Tenis, Dravis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

“Ekonomika” aktualitātes

Vīrusa izplatība ekonomisko aktivitāti nemazina, bet ierobežojumi gan

Vīrusa izplatība ekonomisko aktivitāti nemazina, bet ierobežojumi gan

Salīdzinājumā ar laiku pirms gada šķiet, ka Latvijas iedzīvotāji no Covid-19 pandēmijas bīstas daudz mazāk. Tas secināms no jaunas statistikas, ko sākusi publicēt Latvijas Banka par iedzīvotāju norēķiniem ar banku kartēm. Tas, kā un kam cilvēki tērējas, ir sava veida spogulis notiekošajam sabiedrībā un ekonomikā.

Paaugstinātās studentu stipendijas problēmas nerisinās

Paaugstinātās studentu stipendijas problēmas nerisinās

Ilgi gaidītu vēsti šonedēļ saņēma daļa Latvijas studentu. Tiem, kuri saņem stipendijas, tās paaugstināsies no nepilniem 100 līdz 140 eiro mēnesī. Studenti gan uzsver, ka joprojām atbalsts ir pārāk zems un nekādi nemainīs to, ka daudziem paralēli mācībām būs jāpiestrādā, lai spētu izdzīvot. Turklāt šogad izveidojusies neierasta situācija – lai gan stipendijas celtas par 40%, šogad jaunieši savos kontos ieraudzīs pat mazāku naudas summu nekā pērn.

Inflācija gada laikā palielinājusies par 7,9%

Inflācija gada laikā palielinājusies par 7,9%

Dzīves dārdzība pieaug rekordtempā. Energoresursu un pārtikas cenu kāpums decembrī radījis 7,9% inflāciju, kas ir augstākais rādītājs 12 gadu laikā. Ekonomisti prognozē, ka arī turpmākajos mēnešos turpināsies cenu kāpums, kas varētu pierimt vien gada otrajā pusē.

Gada sākumā inflācija Latvijā varētu sasniegt 10%

Gada sākumā inflācija Latvijā varētu sasniegt 10%

Latvijas tautsaimniecībai šis gads būs neviendabīgs. No vienas puses, virknē nozaru ieplūst ievērojamas investīcijas un ir redzama būtiska izaugsme, no otras puses, augstā inflācija un ierobežojumi turpinās ļoti mocīt daudzas citas nozares..

Palielināts ar ienākuma nodokli neapliekamais minimums

Palielināts ar ienākuma nodokli neapliekamais minimums 1

Šodien spēkā stājušies grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN)” un grozījumi noteikumos par neapliekamā minimuma un nodokļa atvieglojuma apmēru IIN aprēķināšanai, kas paredz palielināt ar nodokli neapliekamo minimumu.

Novembrī mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājies par 3,7%

Novembrī mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājies par 3,7% 1

Latvijas iedzīvotāji pēdējā laikā kļuvuši piesardzīgāki savos tēriņos. Par to liecina jaunākā statistika par mazumtirdzniecību. Ekonomisti to skaidro gan ar ierobežojumiem, kas fiziski bremzē tirdzniecību, gan ar augsto inflāciju, kuras dēļ iedzīvotāji taupa naudu citiem maksājumiem, vēsta TV3 Ziņas.

EM: saņemt gāzi no valsts rezervēm par pirmskrīzes cenām nav iespējams

EM: saņemt gāzi no valsts rezervēm par pirmskrīzes cenām nav iespējams 2

Ne Finanšu ministrija, ne Ekonomikas ministrija joprojām nav saņēmušas no Daugavpils domes oficiālu lūgumu palīdzēt. Pašvaldība vakar izsludināja enerģētisko krīzi siltumapgāde lielo izmaksu dēļ, bet ministrijas par to uzzināja vien no medijiem. Daugavpils nav vienīgā pašvaldība, kuras iedzīvotāji saņem lielus rēķinus par apkuri.

Ventspilī apkures tarifs paliks nemainīgs

Ventspilī apkures tarifs paliks nemainīgs

Ņemot vērā, ka pašvaldības SIA “Ventspils siltums” siltumenerģiju ražo ar vietējo, atjaunojamo resursu – šķeldu -, kura cena ir stabilāka un prognozējamāka nekā dabasgāzei, arī siltuma tarifs pilsētā nav jāpaaugstina, aģentūru LETA informēja “Ventspils siltums” valdes priekšsēdētājs Arnis Uzaris.

VID konstatē nepilnības algu subsīdiju pieteikumos; uzņēmumi pagaidām līdzekļus varētu arī nesaņemt

VID konstatē nepilnības algu subsīdiju pieteikumos; uzņēmumi pagaidām līdzekļus varētu arī nesaņemt 1

Salīdzinoši liels uzņēmumu skaits, kuri bija pieteikušies algu subsīdiju izmaksai, līdzekļus pagaidām varētu arī nesaņemt. Valsts ieņēmumu dienests (VID) konstatējis nepilnības iesniegtajos dokumentos. Runa ir par ziņojumos norādītajiem bruto samaksas rādītājiem. Tas skarot vairāk nekā pusi no visiem uzņēmumiem, kuri algu subsīdijām pieteikušies, vēsta TV3 Ziņas.