Eiropā šis pavasaris bijis aukstākais kopš 2013.gada

0 Komentāru
Eiropā šis pavasaris bijis aukstākais kopš 2013.gada
KASPARS KRAFTS, F64

Zema spiediena sistēmas dēļ Eiropā aizvadītais pavasaris bijis aukstākais kopš 2013.gada, pirmdien, 7.jūnijā, paziņojis Eiropas Savienības Kopernika Klimata izmaiņu dienests (C3S).

Vidējā temperatūra no marta līdz maijam bija par 0,45 grādiem pēc Celsija zem vidējās temperatūras laikā no 1991.gada līdz 2020.gadam.

Lielā daļā Eiropas tika reģistrētas zemākas temperatūras nekā ilgtermiņa vidējās. Izņēmums bija Skandināvija un Pireneju pussalas dienvidrietumi.

“2021.gada maijā lielākā daļa Eiropas piedzīvoja temperatūras zem vidējām, temperatūru anomāliju centram atrodoties virs Vācijas,” paziņoja C3S.

“Mēnesi raksturoja nesezonāli cikloniski laika apstākļi, un tas noveda pie tā, ka Vācija piedzīvoja aukstāko maiju kopš 2010.gada, un maksimālās temperatūras Apvienotajā Karalistē bija starp zemākajām reģistrētajām,” teikts C3S paziņojumā.

Taču aplūkojot meteoroloģiskos datus par visu pasauli, secināts, ka maijs bijis siltāks nekā vidēji ilgtermiņā.

Pasaulē aizvadītais maijs bijis par 0,26 grādiem pēc Celsija siltāks par vidējo temperatūru pēdējos 20 gados. Sevišķi to izjuta Grenlande, Ziemeļāfrika, Tuvējie Austrumi un Krievijas rietumi.

12 mēnešos līdz maijam globālā temperatūra bija par 0,29 grādiem pēc Celsija augstāka par vidējo laikā no 1991.gada līdz 2020.gadam.

0 Komentāru