Ebreju kopiena Gobzema un viņa atbalstītāju rīcību uzskata par absolūti amorālu

47 komentāri
Ebreju kopiena Gobzema un viņa atbalstītāju rīcību uzskata par absolūti amorālu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome ir sašutusi par Saeimas deputāta Alda Gobzema rīcību, aicinot cilvēkus, kas nevēlas vakcinēties pret Covid-19, pielikt pie krūtīm dzeltenu sešstaru zvaigzni, šādi norādot, ka viņi ar valsts ievestiem regulējumiem ir nostādīti tādā pašā situācijā kā ebreji nacistu kundzības apstākļos – stigmatizēti un izstumti no sabiedrības, teikts padomes paziņojuma sociālajā medijā “Facebook.

Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome uzskata deputāta Gobzema un viņa atbalstītāju rīcību par absolūti amorālu un dziļi aizskarošu gan nacistu terora upuriem, gan viņu tuviniekiem, gan visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas mēģina saglabāt piemiņu par holokausta traģēdiju, it īpaši ņemot vērā, ka šie uzsaukumi izskan holokausta sākuma Latvijā 80.gadskārtā.

“Ebreju stigmatizācija ar dzeltenām vai citu krāsu zīmēm norādīja uz nolemtību nāvei, tā bija daļa no nacistu īstenotās rasu politikas, kuras galamērķis bija ebreju pilnīgā iznīcināšana. Šobrīd Latvijā pastāvošie ierobežojumi attiecas uz izklaides vietu apmeklējumiem, bet nekādā veidā neietekmē cilvēku sociālo statusu un noteikti nenozīmē kāda sabiedrības locekļa nolemtību apcietināšanai un noslepkavošanai,” uzsver Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome.

Tā norāda, ka katram cilvēkam ir tiesības uz savu viedokli attiecībā uz pandēmiju un vakcināciju, tomēr organizācija aicina neizmantot neētiskus, aplamus un bezgaumīgus paņēmienus, lai šķeltu sabiedrību, nicinot XX gadsimtā traģēdijās bojāgājušo Latvijas pilsoņu piemiņu.

47 komentāri