Daugavpilī būs iespēja izvēlēties vakcīnu pret Covid-19

5 komentāri
Daugavpilī būs iespēja izvēlēties vakcīnu pret Covid-19
EPA/SCANPIX

Daugavpilī iedzīvotājiem pašlaik būs iespēja izvēlēties vakcīnu pret Covid-19, otrdien žurnālistiem sacīja pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska (“Mūsu partija”).

Viņa klāstīja, ka pašvaldība saziņā ar Veselības ministriju un Vakcinēšanas projekta biroju ir panākusi, ka uz pilsētu tiek piegādātas dažādas vakcīnas. Šonedēļ, sākot pedagogu vakcinēšanu, būs iespējams izvēlēties “AstraZeneca”, “Moderna” vai “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu.

Lasi vēl: Daugavpils masu vakcinēšanas centram izsniegtajā potējamo sarakstā bijuši pret Covid-19 jau savakcinēti cilvēki

“Mēs zinām situāciju un pilsētnieku viedokli,” komentēja Jankovska, piebilstot, ka ikdienas sanāksmēs ar ministriju tiek aktualizēti vietējo viedokļi par vakcinēšanos.

Komentējot, vai pašvaldība neplāno vērsties valdībā ar lūgumu sagādāt Krievijā izstrādāto vakcīnu “Sputnik V”, Jankovska sacīja, ka “mēs visi saprotam, ka dzīvojam Eiropas Savienība (ES) un varam izmantot tās vakcīnas, kas atļautas ES”. Vienlaikus viņa atzina, ka, ņemot vērā pēdējā laikā izskanējušās ziņas par vakcīnas blaknēm, nav zināms, vai pēc iespējamās “Sputnik V” iegādes pilsētnieki būs atvērtāki vakcinēšanai.

Pašlaik pret Covid-19 vakcinēti 3600 daugavpiliešu. Aptuveni viena ceturtdaļa no viņiem saņēmusi abas vakcīnas devas.

Jau ziņots, ka vakar pirmo poti pret Covid-19 saņēma 1902 personas, bet otro 47, tādējādi kopā savakcinējot 1949 cilvēkus, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

Latvijas Atvērto datu portālā otrdienas rītā pēc kārtējā divu dienu pārtraukuma publicēti jaunākie NVD dati par vakcinētajiem pret Covid-19. No šiem datiem redzams, svētdien un pirmdien Latvijā kopumā veiktas 2036 vakcīnas pret Covid-19 injekcijas, visaktīvāk potēts pirmdien, 12.aprīlī, kad savakcinēja 1949 cilvēkus. Svētdien kopumā poti pret Covid-19 saņēmuši 87 cilvēki, no tiem pirmo poti saņēma 86, bet otro tikai viens.

Vakcinēto cilvēku skaits centralizēti apkopotajā statistikā vēl varētu pieaugt, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām dara zināmus NVD tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts. Tomēr pagājušajā nedēļā vidēji vienā dienā tika sapotēti 4125 cilvēki, kas ir par 30% vairāk nekā tas bija vienu nedēļu iepriekš, kad vidēji dienā tika sapotēti 3183 cilvēki.

No poti pret Covid-19 saņēmušajiem vairāk nekā puse jeb 966 bijuši seniori vecumā virs 60 gadiem. Pie vakcīnas tikuši arī 554 hroniskie slimnieki un 140 personas no citas paaugstinātas riska grupas. Tāpat pirmo poti vakar saņēmuši 76 izglītības iestāžu darbinieki.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši 153 653 cilvēki, bet abas devas – 26 440 cilvēki. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2021. gada 1. janvārī Latvijā provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 līdz šim varētu būt saņēmuši 8,11% iedzīvotāju, bet abas – 1,40% iedzīvotāju.

5 komentāri