Covid-19 vakcīna: divās nedēļās sola sapotēt 5100 pansionātu klientu un darbinieku

7 komentāri
Covid-19 vakcīna: divās nedēļās sola sapotēt 5100 pansionātu klientu un darbinieku
SIPA / SCANPIX

Labklājības ministrija kopā ar Vakcinācijas biroju diskutē, kā veicināt vakcinēšanas tempus pansionātos un izvairītos no situācijas, kāda izveidojās pagājušajā nedēļas nogalē, kad poti nesaņēma neviens aprūpes namu klients.

No 184 valsts un pašvaldību pārziņā esošajiem pansionātiem vakcīnas šobrīd saņēmuši tikai 49 centru klienti un darbinieki. Šobrīd sociālās aprūpes nami var brīvi izvēlēties, kurā dienā sākt vakcinēšanu, tādēļ radusies situācija, ka dažas iestādes izvēlējušās to darīt februāra beigās vai pat marta sākumā. Lai vakcinēšanas tempus kāpinātu un vakcīnas izmantotu pēc iespējas ātrāk, labklājības ministre rosina kārtību mainīt.

Lasi vēl: Pret Covid-19 sāk vakcinēt seniorus vecumā virs 70 gadiem

“Es arī rosināju noteikt, ka nedrīkst atlikt vakcinēšanos ilgāk par 48 stundām no piedāvājuma brīža, tad arī neveidosies situācija, ka kāds ir izvēlējies to tālāko datumu, ja vien tam nav objektīva iemesla,” norāda labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Ministre informēja, ka šobrīd vienā no aprūpes namiem klienti un darbinieki no potēšanas atteikušies, norādot, ka negrib saņemt “AstraZeneca” vakcīnas. Ir arī atsevišķas iestādes, kur vakcinēšanu atliek lielās saslimstības dēļ. Lai pārliecinātu skeptiskāk noskaņotos darbiniekus un seniorus, galvenokārt tiek sniegta iespēja iepazīties ar jau vakcinēto cilvēku pieredzi.

“Esam paši saviem spēkiem safilmējuši video – kā klienti stāsta par vakcinēšanās procesu, kāpēc viņiem tas ir svarīgi un būtiski, un arī darbinieki dalās savā pieredzē. Tos video mēs izmantojam, lai informētu un motivētu arī pārējo sociālo aprūpes centru klientus,” norāda ministre.

Vairākus neatrisinātos jautājumus Labklājības ministrija un Veselības ministrija ceturtdien plāno pārrunāt arī ar sociālo aprūpes centru vadītājiem. Piemēram, ja cilvēks Covid jau ir pārslimojis, šobrīd vakcinēties iesaka ne ātrāk kā pēc 90 dienām. Taču, ko darīt ar senioriem, kuriem šis termiņš paiet, piemēram, nedēļu pēc vakcinēšanas brigādes apciemojuma, pagaidām nav skaidrs.

Vakcinācijas birojā sola organizēt vairāk nekā piecu tūkstošu aprūpes centru klientu un darbinieku sapotēšanu divu nedēļu laikā.

“Mēs esam plānojuši, ka šīs nedēļas laikā tiks vakcinēti 3010 darbinieku vai klientu, un savukārt attiecībā uz 22. datumu būs 2182. Tās ir prognozes, tās, protams var mainīties,” saka Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Līdz šim vakcīnas saņēmuši vairāk nekā pusotrs tūkstotis sociālās aprūpes namu klientu un darbinieku.

7 komentāri