Covid-19 krīze: sporta un skaistumkopšanas nozare pieprasa atvieglojumus

0 Komentāru

Ēnu ekonomika, sagrauta veselība un cilvēku aptaukošanās. Tik dramatisku ainu iezīmē Latvijas skaistumkopšanas un sporta nozares pārstāvji. Viņi akcentē, ka ierobežojumi viņu darbībai Latvijā ir nesamērīgi. Citviet Eiropā šīs nozares jau darbojas ar pilnu jaudu. Latvijā nozīmīgākus atvieglojumus sola tikai no jūnija vidus, taču arī par tiem ir daudz neskaidrību.

Kamēr Lietuvā un Igaunijā, kā arī citviet Eiropā sporta un skaistumkopšanas nozares jau darbojas ar pilnu jaudu, Latvijā epidemioloģiskās prasības esot stipri pārspīlētas, uzskata šajā biznesā iesaistītie.

Satraukušies fizioterapeiti un sporta klubu vadītāji – lai gan nodarbības var notikt svaigā gaisā, ilgais dīkstāves laiks radījis dramatiskas sekas.

“Man pat bail iedomāties, kurā vietā būsim ar sirds un asinsvadu saslimšanām! Mēs jau esam “Top 3″ Eiropā, stabili būsim 1. vietā. Ar šausmīgām komplikācijām, parādās cilvēki ar lieko svaru, sirds mazspēju, sirds problēmām,” saka sporta kluba “Panatta” īpašnieks Agris Baltmanis.

Nozares ieskatā notiek diskrimināciju pret ārstniecības personām, kas sniedz estētiskās kosmetoloģijas pakalpojumus. To politiķiem esot uzsvēris arī tiesībsargs Juris Jansons un Konkurences padome, bet dzirdīgas ausis Ministru kabinetā neesot rastas. Tikmēr daļa klientu jau samierinājušies.

“Cilvēki paši uz savu roku sāk pirkt internetā samērā stiprus līdzekļus ādas balināšanai, lobīšanai, atjaunošanai, “akne” līdzekļus un daudz dara sev pāri, pārspīlē, lieto, ko nevajag lietot, viennozīmīgi,” norāda Latvijas Estētiskās medicīnas asociācijas valdes locekle Olga Zaikovska.

Fitnesa biznesā iesaistītie atzīst, ka reģionos daži klubi darbojas ar aizlīmētiem logiem un strauji aug pelēkās ekonomikas īpatsvars. Tas sitīs pa valsts budžetu un iedzīs uzņēmējus nelegālās peļņas zonā.

“Ļoti daudzi treneri saņem lūgumus paskaidrot, kādēļ nedarbojas, tādā veidā veidojas absurda situācija – nozarē ir aizliegts darboties. Valsts ieņēmumu dienests izdara spiedienu, prasa, kāpēc treneri netrenē cilvēkus ārpusē un “onlainā”,” pauž Latvijas Veselības un fitnesa asociācijas vadītājs Gints Kuzņecovs.

Jāpiemin, ka no 15. jūnija ar nosacījumu, ja tiks sasniegta 50% vakcinācijas aptvere un uzlabosies epidemioloģiskā situācija, plānoti plašāki atvieglojumi cilvēkiem, kas vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19. Tostarp kultūras, izklaides, sporta pasākumu, skaistumkopšanas, fitnesa, labsajūtas u.c. pakalpojumu pieejamība.
0 Komentāru