Covid-19 krīze: par ierobežojumu izmaiņām mēģinās vienoties koalīcijā

2 komentāri

Pēdējo nedēļu un mēnešu kašķi koalīcijā arī rezultējušies nu jau kārtējā mēģinājumā mainīt Covid-19 krīzes pārvaldības modeli. Tagad, pirms lēmumu pieņemšanas valdībā, par tiem mēģinās politiski vienoties koalīcijā.

Nu jau trīs mēnešus valdības sēdes par jautājumiem, kas saistīti ar Covid-19, ir atklātas, un ikviens var sekot līdzi, kā lēmumi tiek pieņemti. Pirms tam Ministru kabinets nereti saskārās ar kritiku, sabiedrībai nespējot saprast, kāpēc un ar kādu motivāciju viens vai otrs ierobežojums ieviests.

Politiķus pēla gan par iepirkumiem, gan par dažādiem drošības pasākumiem, viens no uzskatāmākajiem piemēriem i nu jau bēdīgi slavenie, preču saraksti. Jau ilgāku laiku arī iezīmējās domstarpības koalīcijā, kas izpaudās pretrunās starp valdības un Saeimas pozīciju. Tas kulminēja pirms pāris nedēļām. Valdība bija lēmusi, ka nav īstais laiks ierobežojumu pārskatīšanai, bet Saeima vienbalsīgi atļāva ēdināšanu ārā.

Lasi vēl –

Runājot par koalīcijas komunikācijas problēmām, Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars šonedēļ atzina, ka šī noteikti nav tā labākā situācija. “Es personīgi esmu gandarīts un arī personīgi balsoju par ārā terašu atvēršanu. Esmu arī pamatojis publiski, kāpēc tas ir pareizi, bet nav bijis pareizi, ka Ministru kabinetam un Saeimai vienas koalīcijas ietvaros viedokļi ir atšķīrušies.”

Risinājums – pirms lēmumiem valdībā ieceres par izmaiņām, ierobežojumus apspriest koalīcijā, mēģinot politiski vienoties. Uzreiz gan jautājums – ko tas nozīmē lēmumu tapšanas atklātībai un visai krīzes pārvarēšanas vadībai? Premjers Krišjānis Kariņš atzīmē, ka lēmumi tik un tā tiks pieņemti Ministru kabinetā: “Runātu ne tikai atklātā Ministru kabineta sēdē, bet arī koalīcijas starpā, lai nebūtu kolēģiem jāgūst informācija, sekojot Ministru kabineta sēdei vai no plašsaziņas līdzekļiem. Tas būtu vismaz izdiskutēts politiskajā līmenī.”

Lasi arī – Kariņš no VM ceturtdienas valdības sēdē sagaida piedāvājumu ar priekšrocībām pret Covid-19 jau vakcinētajiem

Vērtējams, ka līdz ar šādu lēmumu krīzes vadību no valdības faktiski pārņems koalīcija.

2 komentāri