Cipule par Jāņu negadījumu statistiku: Gribētos, lai sabiedrība iemācītos svētkus svinēt, tik daudz nelietojot alkoholu

2 komentāri

Garās svētku brīvdienas ir beigušās, un liela daļa iedzīvotāju atgriežas ierastajā režīmā. Taču, kā atzīst mediķi, piecas brīvas dienas bijušas ļoti trauksmainas – bijis daudz negadījumu arī ar smagām un traģiskām sekām.

Kā sarunā ar “900 sekundēm” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule, tad jau pirms svētkiem tika prognozēts, ka tik liels brīvdienu skaits varētu būt par iemeslu, ka būs daudz vairāk darba.

Lasi vēl – Skaudra statistika: brīvdienās no Latvijas ūdenstilpēm izcelti astoņi noslīkušie

“Diemžēl tā arī izrādījās. Papildus tiem izsaukumiem, ko mēs saņēmām katru dienu, svētkos katru dienu nāca klāt vēl ap 200 izsaukumiem,” norāda Cipule.

Svētku laikā bijuši 16 gadījumi, kad jāglābj slīkušie un no tiem desmit gadījumos bijis letāls iznākums. Šajos Līgosvētkos bijis arī četrreiz vairāk apdegumu traumu, starp tām arī ļoti smagi apdegumi – 60% apmērā.

Kā norāda NMPD vadītāja, tad lielākā daļa negadījumu notikuši alkohola reibumā. “Ļoti gribētos, lai sabiedrība iemācītos svētkus svinēt, tik daudz nelietojot alkoholu. Pēdējo divu trīs nedēļu laikā vērojam izsaukumu pieaugumu, kas saistīti ar traumām,” vērš uzmanību Cipule.

2 komentāri