Komentāri

Lai arī tiek runāts, ka latviešu uzņēmējiem tiks sniegts atbalsts, lai pārorientētu savu tirgu uz Rietumvalstīm, ir ”lietas, ko nevar pārkāpt”, pauž Latvijas zivrūpnieks, zivju pārstrādes uzņēmuma SIA ”Karavela” līdzīpašnieks un ”Ventspils zivju konservu kombināta” padome priekšsēdētājs Jānis Endele.

Piemēram, ASV tirgus ir ļoti noslēgts un tajā iekļūt ir grūti, pauž uzņēmējs. Tajā pašā laikā viņš atzina, ka tirgus pārorientēšana ir iespējama, jo tas ir izdevies viņam piederošajai “Karavelai”, kuras lielākie tirgi pašlaik ir Dānija uz Zviedrija.

Sarunā ar LNT Ziņām viņš norādīja, ka politiķiem, kas atbalsta ekonomiskā kara sākšanu ar Krieviju, bija jāsagatavo arī ”aizmugure”, proti, plāns, kā rīkoties gadījumā, ja Krievija vērsīsies pret Latvijas preču importu.

Foto: LETA

Foto: LETA


Jānis Endele, zivrūpnieks:

Politiķiem jādomā, kā tad mēs pārdzīvosim tās lietas [sankcijas – red.]. Kaut vai tas lielais draugs Amerika – mēs varam sev tur atrast tirgu, bet pārkāpt viņu aizsargbarjerai ir šausmīgi, šausmīgi grūti.

Tāpat J. Endele situāciju saistībā ar sankcijām salīdzina ar ikgadējiem plūdiem Daugavā – tiek spriests par to, ka upē vajag dambi, taču tas notiek, kad teritorija jau applūdusi.

Ceturtdien, 7. augustā, Krievija noteikusi “pilnīgu embargo” lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības (ES), ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu, ceturtdien paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Lēmums par sankciju ieviešanu ”mums nenāca viegli, bet mēs bijām spiesti to pieņemt. Bet arī šajos apstākļos es esmu pārliecināts, ka mēs spēsim šo situāciju pagriezt sev par labu”, sacīja Medvedevs.

Krievijas premjerministrs arī lepni paziņoja, ka Rietumu produktu importa aizliegums ”ļaus attīrīt veikalu plauktus mūsu ražojumiem” un tas vietējiem lauksaimniecības preču ražotājiem ”dos lielisku iespēju un unikālus apstākļus produkcijas paplašināšanai, lai ieņemtu importa preču tirgu”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl