Komentāri

Ķīnas dotais akcepts zivju produktu eksportam no Latvijas nenozīmē, ka pilnībā tiks kompensēti zaudējumi, kas varētu rasties Krievijas tirgū, aptaujājot zivju pārstrādes uzņēmumus noskaidrojušas LNT ziņas.

Latvijas zivjrūpniecību tradicionāli saista ar kūpinātām brētliņām vai vienkārši šprotēm. Viļņveidīgi, taču ilgus gadus tām arī bija labs noiets vietējā tirgū un Krievijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču, piemēram, uzņēmumā Karavela jau vairākus gadus notiek pārorientēšanās uz citām zivīm, kā, piemēram, skumbrija, siļke, lasis.

Kā atzīst Karavelas mārketinga direktors Jānis Endele, pārejot uz tā saucamajām industriāli pārstrādājamajām zivīm, uzņēmums sācis orientēties nevis uz plašo, taču ne vienmēr prognozējamo Krieviju, bet gan pretējā virzienā – uz Eiropas Savienību. “Bija grūti, taču risks attaisnojās,” viņš stāsta.

Karavelas pārstāvis paredz, ka ne visiem nozares dalībniekiem tas var būt pa spēkam. Šī iemesla dēļ kārtējais Krievijas paziņojums par iespējamu zivju konservu importa aizliegumu no Baltijas var būt vairāk nekā smags.

Tieši šodien no Ķīnas saņemta ziņa, ka milzīgā valsts būtu gatava sākt zivju produkcijas importu no Latvijas. Tiesa, apgalvot, ka tas automātiski varētu aizstāt zaudējumus Krievijā nevar. Katras jaunas valsts apguve dažādās formalitātēs paņem aptuveni divus gadus.

Skaties video:

Lasi vēl