Ziņas no Liepājas: Liepājas metalurgā situācija pasliktinājusies

0 Komentāru
Ziņas no Liepājas: Liepājas metalurgā situācija pasliktinājusies
LETA

KVV Liepājas metalurgs situācija pēdējā mēneša laikā vēl vairāk ir pasliktinājusies, jo pasaules metalurģijas tirgū krīze kļuvusi dziļāka un cenas nokritušas par aptuveni 15%. Uzņēmumā līdz nākamā gada pavasarim turpinās strādāt tikai 550 cilvēku.

Latvijas valsts rokās nav daudz instrumentu, kā palīdzēt šobrīd atkal grūtībās nonākušajam KVV Liepājas metalurgam strādāt ar peļņu, secina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Andris Ozols. Jāatgādina, ka Ozolam valdības vadītāja pirms mēneša uzdeva no Finanšu, Ekonomikas un Satiksmes ministrijas apkopot informāciju un sagatavot piedāvājumu, lai pēc tam varētu precīzāk rēķināt, vai Latvijas valsts atbalsts nav pārmērīgs.

Foto:

Tagad LIAA apkopotā informācija nosūtīta valdības vadītājai, kura to tuvākajā laikā plāno izskatīt.

Tikmēr Liepājas metalurgs atkal pārskatījis darbības plānus un gatavo jaunus aprēķinus, ar kuriem atgriezīsies pie sarunām ar valdību.

Metalurga valdes loceklis Igors Talanovs:
Tie plāni, ko mēs vienmēr sev uzstādījām (par otras velmētavas iedarbināšanu, ražošanas apjomiem par cilvēku skaita palielināšanu par 200 cilvēkiem), tagad tiek atlikti uz 2016. gada pavasari.

Metalurga vadītājs cer, ka pavasarī līdz ar būvniecības sezonas sākšanos pieaugs pieprasījums pēc armatūras. Tad uzņēmums plāno iedarbināt arī martena krāsni un cer, ka uz to laiku būs atrasts kompromiss ar valdību un labāka cena elektroenerģijai. Bet šis gads nebūs veiksmīgs – kopš gada sākuma Metalurgs cieš 6 miljonu eiro zaudējumus, un uzņēmuma vadītājs LNT Ziņām pauda cerību, ka gadā kopumā zaudējumi nepārsniegs 7 miljonus.

Video:

0 Komentāru