Zemo piena iepirkuma cenu dēļ daudziem lauksaimniekiem nāksies izkaut ganāmpulkus

Komentāri

Daudzi piena pārstrādātāji no lauksaimniekiem pienu iepērk par ļoti zemu cenu – 14 eiro centiem kilogramā. Tādēļ daudzām saimniecībām, ilgstoši strādājot zem pašizmaksas, var nākties masveidā izkaut savus ganāmpulkus.

Vairākas piensaimnieku biedrības gatavo Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai vēstuli ar aicinājumu neaizmirst, ka piena krīze nebūt nav beigusies un ka daudzas, jo īpaši nelielās, saimniecības straujiem soļiem tuvojas bankrotam.

Pārstrādātāju piena iepirkuma cenu politika spiež lopkopjus ražot pienu par pašizmaksu vai pat zem tās, tāpēc pastāv draudi, ka daudzām saimniecībām var nākties savus ganāmpulkus izkaut.

Pēc piensaimnieku domām, ļoti tuvu ir brīdis, kad piena iepirkuma cena kritīsies vēl zemāk.

Ražotāji gatavo premjerei vēstuli, aicinot aizstāvēt zemnieku intereses un runāt ar piena iepircējiem, lai tie netrupina spiest uz leju piena iepirkuma cenu. Lauksaimnieku biedrības teic, ka šī pat nav prasība pēc naudas, jo skaidrs, ka pēc trīs lielu kompensāciju saņemšanas, vairāk viņiem pabalstus nedos.

Situācija uzlabotos, ja piena pārstrādātāji spētu ātrāk atrast citus noieta tirgus. Tad piena iepirkuma cena atkal varētu kāpt.

Piensaimniekiem, kuru produkcija tiek iepirkta par zemākajām cenām, zūd arī iespēja sagatavoties ziemai, tādēļ sāk parādīties risks, ka Latvijā tiks likvidēts liels govju ganāmpulku skaits.

Lasi vēl