Komentāri
Zemākā cena vairs nedrīkstēs būt galvenais kritērijs iepirkumos; likuma pieņemšana kavējas
LETA

Viens no būtiskākajiem jauninājumiem Publisko iepirkuma likumā, kurš lēniem soļiem tuvojas pieņemšanai, – zemākā cena vairs nedrīkstēs būt galvenais kritērijs, pēc kura izvēlēties pretendentu.

Paredzēts arī, ka iepirkuma procedūra pakalpojumiem un precēm būs jārīko, sākot no 10 tūkstošiem eiro. Pašlaik šī summa ir četri tūkstoši eiro. Tomēr, lai atturētu negodprātīgus konkurentus iesniegt piedāvājumus ar nepamatoti zemām cenām un pēc tam iepirkumu apstrīdēt, sūdzības iesniedzējam būs jāiemaksā depozīts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola norāda, ka jaunais likums ļaušot samazināt ēnu ekonomiku un iepirkumu procedūras kļūšot godīgākas un atklātākas.

Tiesa, jaunā publiskā iepirkuma likumā izstrāde ir krietni ievilkusies. Darbs pie Eiropas Savienības direktīvas pārņemšanas sākās jau 2014. gadā. Finanšu ministrija akcentē, ka līdz likuma pieņemšanai neviena iepirkuma veikšana nav apdraudēta.

Ņemot vērā, ka likumprojekts ir apjomīgs, to skata pa daļām. Šodienas sēdē tika izskatīti jautājumi par saskaņotajiem piedāvājumiem, konkurences pārkāpumiem, depozīta iemaksāšanu, kā arī administratīvo atbildību un iepirkumu anotācijām.

Lasi vēl