Komentāri
Zemākā cena vairs nedrīkstēs būt galvenais kritērijs iepirkumos; likuma pieņemšana kavējas
LETA

Viens no būtiskākajiem jauninājumiem Publisko iepirkuma likumā, kurš lēniem soļiem tuvojas pieņemšanai, – zemākā cena vairs nedrīkstēs būt galvenais kritērijs, pēc kura izvēlēties pretendentu.

Paredzēts arī, ka iepirkuma procedūra pakalpojumiem un precēm būs jārīko, sākot no 10 tūkstošiem eiro. Pašlaik šī summa ir četri tūkstoši eiro. Tomēr, lai atturētu negodprātīgus konkurentus iesniegt piedāvājumus ar nepamatoti zemām cenām un pēc tam iepirkumu apstrīdēt, sūdzības iesniedzējam būs jāiemaksā depozīts.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola norāda, ka jaunais likums ļaušot samazināt ēnu ekonomiku un iepirkumu procedūras kļūšot godīgākas un atklātākas.

Tiesa, jaunā publiskā iepirkuma likumā izstrāde ir krietni ievilkusies. Darbs pie Eiropas Savienības direktīvas pārņemšanas sākās jau 2014. gadā. Finanšu ministrija akcentē, ka līdz likuma pieņemšanai neviena iepirkuma veikšana nav apdraudēta.

Ņemot vērā, ka likumprojekts ir apjomīgs, to skata pa daļām. Šodienas sēdē tika izskatīti jautājumi par saskaņotajiem piedāvājumiem, konkurences pārkāpumiem, depozīta iemaksāšanu, kā arī administratīvo atbildību un iepirkumu anotācijām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl