Komentāri
Visbiežāk no nodokļu nomaksas izvairās ēdināšanas un zobārstniecības uzņēmumi
FOTO: LETA

Viens no pēdējā laikā Valsts ieņēmuma dienesta (VID) kontroles pasākumos arvien biežāk konstatētajiem virzieniem, kurā notiek apzināta izvairīšanās no nodokļu nomaksas, ir ļaunprātīga iejaukšanās elektroniskajos kases aparātos. VID turpinās aktīvi veikt kontroles pasākumus riska nozaru uzņēmumos. Sadarbībā ar Finanšu ministriju ir arī izstrādāti grozījumi normatīvajos aktos ar mērķi pastiprināt krāpniecībā iesaistīto uzņēmumu atbildību un mazināt šādu pārkāpumu iespējamību turpmāk.

VID veiktie nodokļu kontroles pasākumi un to rezultāti liecina, ka šāda veida pārkāpumi visbiežāk tiek konstatēti uzņēmumos, kas nodarbojas ar sabiedrisko ēdināšanu, zobārstniecību, kā arī tirdzniecības uzņēmumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, tikai vienā sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā Vecrīgā pārbaudes laikā konstatēts, ka, neatļauti iejaucoties kases aparātu darbībā, patiesie par 2014.gadu gūtie ieņēmumi samazināti par 337 500 eiro. Par minēto gadījumu VID Finanšu policijas pārvaldē ir uzsākts arī kriminālprocess par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā, kurā pēc sākotnējiem datiem valsts budžetam nodarīto zaudējumu apmērs 2014.gadā ir aptuveni 70 000 EUR.

Kā zināms, VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklēšanā atrodas arī 2014.gada septembrī uzsāktais kriminālprocess par kādu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu, kas izmantoja speciālu programmatūru “ļaunatūru”, ar ko iespējams veikt nelikumīgu iejaukšanos kases sistēmu darbībā, un samazināja tajās reģistrētos ieņēmumus. Minētās noziedzīgās darbības veica organizēta grupa, kura izveidoja noziedzīgu sistēmu, lai veiktu manipulācijas ar nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektroniskajām ierīcēm un iekārtām.

Kopumā VID Finanšu policijas pārvaldē šobrīd tiek izmeklēti 14 kriminālprocesi saistībā ar elektronisko kases aparātu čeku viltošanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Visos šajos gadījumos VID vēršas gan pret fiziskām personām, kas pastrādājušas šos noziegumus, gan arī pret juridiskām personām, kuru interesēs tikuši pastrādāti minētie noziedzīgie nodarījumi. Kriminālprocesos iesaistītie komersanti pārstāv dažādas nozares – būvniecības nozari, kravas pārvadājumu un transporta pakalpojumu sniegšanas nozari, degvielas tirdzniecības nozari.

2015.gada 7.maijā visā Latvijā kopumā tika veiktas 194 elektronisko kases aparātu un sistēmu izmantošanas tematiskās pārbaudes, kuru rezultātā 81% gadījumu tika konstatēti dažādi pārkāpumi. Pārbaužu laikā tika izņemti kases aparāti papildu pārbaužu veikšanai, savukārt par pārkāpumiem ir uzsākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietās .

Kopumā šī gada pirmajos četros mēnešos VID ir veicis 775 tematiskās pārbaudes tirdzniecības un pakalpojumu sniedzēju uzņēmumiem, kuri savā pamatdarbībā ieņēmumu reģistrēšanai izmanto kases aparātus. 65% gadījumu konstatēti pārkāpumi, kas jau atkal liecina, ka uzņēmumi, iespējams, veic darbības ar mērķi slēpt realizācijas ieņēmumus, lai samazinātu gūto ieņēmumu summu un tādejādi izvairītos no nodokļu nomaksas pilnā apmērā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl