Metāllūžņos Ss.lv tirgo tramvaju vagonus, kas pieder Rīgas satiksmei

Komentāri
Metāllūžņos Ss.lv tirgo tramvaju vagonus, kas pieder Rīgas satiksmei
Foto: Ss.lv

Sludinājumu portālā Ss.lv sadaļā “metāllūžņi” parādījies sludinājums, kurā tiek tirgoti 14 Rīgas satiksmes tramvaju vagoni, novērojis portāls Skaties.lv. Šie Rīgas satiksmes tramvaju vagoni tiek pārdoti izsolē, kas vēl nav noslēgusies, taču jau tagad tirgotājs tos mēģina pārdot par 200 eiro tonnā.

Kopumā interesentiem tiek pārdoti 14 tramvaji Tatra T-3A pilnā komplektācijā. Šos tramvajus patlaban varot nopirkt gan kā braucamrīkus, gan arī kā metāllūžņus, teikts Ss.lv sludinājumā. Portāls Skaties.lv sazinājās arī ar vagonu tirgotāju, kurš apliecināja, – tramvaju vagonus var nopirkt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr uzņēmumā Rīgas satiksme gan norāda, ka izsole ir izsludināta, taču līgums ar pircēju vēl nav noslēgts. Izsole beidzās pagājušajā nedēļā, bet Rīgas satiksmes pārstāvji neatklāj, par cik lielu naudas summu vagonus plānots pārdot. Tramvaju vagoniem noteikta cena – 200 eiro par vienu tonnu.

Portāls Skaties.lv noskaidroja, ka Rīgas satiksmē izsoles sākuma cena bija, sākot no 2236 eiro par vienu tramvaja vagonu. Tā kā vidēji šāda tramvaja pašmasa ir 16 tonnas, tad saskaņā ar Rīgas satiksmes noteikto izsoles sākumcenu vidēji viena tonna tiek tirgota par 139 eiro.

Rīgas satiksmes pārstāvji pauž, ka novecojošo transportlīdzekļu izsolīšana nav nekas neparasts, un šādas izsoles notikušas jau iepriekš. Piemēram, pirms pāris gadiem pārdoti tramvaju vagoni Ukrainas transporta uzņēmumam, un tagad šie tramvaji pārvadā pasažierus šajā valstī.

Cik maksā tramvaja vagons?

Metāllūžņu nozares uzņēmumā Metaproms portālam Skaties.lv skaidroja, ka galvenais tramvaja vagona materiāls ir skārds. Tas attiecīgi tiek iepirkts, sākot no 160 eiro par vienu tonnu. Savukārt kompānijā Tolmets eksperti Skaties.lv pauda, ka skārda iepirkuma cena Rīgā ir, sākot no 150 eiro par tonnu, un reģionos – nedaudz lētāk. “Taču tramvaja vagons nav tikai no skārda, tur ir arī krāsainais metāls, kas ir dārgāks. Piemēram, alumīnija cena ir viens eiro par kilogramu,” portālam Skaties.lv skaidroja uzņēmumā Tolmets.

Foto:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl