Komentāri
Viesnīcās apkalpoti jau vairāk nekā 360 tūkstoši viesu; tūristi no Krievijas samazinājušies par 40%
FOTO: LETA

Šogad viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoti 360,5 tūkstoši viesu, kas ir par 3,4% vairāk nekā pērn tajā pašā laika periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Līdzīgi kā iepriekšējos ceturkšņos no visiem apmeklētājiem 65,1% bija ārvalstu viesi un 34,9% – Latvijas iedzīvotāji. 

No kopējā ārvalstu viesu skaita Rīgā tika uzņemti 83,5% viesu, Jūrmalā – 7,0% un Liepājā – 1,2%, Siguldas novadā, Daugavpilī un Bauskas novadā – katrā 0,8% viesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī Latvijas iedzīvotāji visvairāk bija apmetušies Rīgā (30,9% viesu), Jūrmalā (11,8%) un Liepājā (7,4%), kā arī Ventspilī (5,9%), Daugavpilī (4,0%) un Siguldas novadā (3,9%).

Visaugstākais viesnīcu numuru noslogojums bijis šī gada martā – Latvijā kopumā vidēji 36,3%, savukārt Rīgā – 44,1%. Visaugstākais noslogojums bija Rīgas četrzvaigžņu viesnīcās – 51,0%, pieczvaigžņu viesnīcās – 49,4%, bet trīszvaigžņu viesnīcās – 32,8%.

Šogad pieaudzis tūristu skaits no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Baltkrievijas, Igaunijas. Savukārt viesu skaits no Krievijas turpina kristies – šajā ceturksnī tas samazinājies par 40,0%.

Uzsākot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, vairāk nekā divas reizes pieaudzis viesu skaits no Beļģijas. Palielinājies arī viesu skaits no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Nīderlandes un Francijas. No minētajām valstīm naktsmītnēs Latvijā vidēji visilgāk uzturējās viesi no Baltkrievijas – 3,2 naktis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl