1 komentārs
“Vienā vakarā – tās būs piparmētras!” – bijusī projektu vadītāja kļūst par uzņēmēju un piparmētru audzētāju

Pirms pieciem gadiem Lolita Duge pat nevarēja iedomāties, ka drīz vien sāks audzēt piparmētras. Viņa, divu bērnu māmiņa, strādāja pašvaldībā par projektu vadītāju, kā arī palīdzēja vīram, kurš saimnieko ģimenes zemnieku saimniecībā, bet gribējās atrast savu nišu. Ideja nākusi pēkšņi un pat negaidīti.

 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Lolita Duge
audzē piparmētras

Vienā vakarā – tās būs piparmētras! Tāpēc, ka jaunākajai meitai piparmētru sīrups ļoti garšo. Un tas joprojām ir viņas ikrīta top dzēriens. Turklāt – ja jau sīrups, tad, protams, arī tēja. Tā viss arī sākās.

Pirmā raža tika novākta pirms trijiem gadiem, toreiz Lolita sāka audzēt 13 piparmētru veidus, bet tagad to skaits nu jau ir trīskāršojies. Lolita pabeigusi Lauksaimniecības universitāti, un vīrs viņu ir atbalstījis, ja jau ir izglītība, tā jāliek lietā.

Triju gadu laikā Lolita ir iemācījusies no piparmētrām gatavot visdažādākās lietas – ēdamās un neēdamās: ziepes, zefīru, šokolādi, gan balto, gan melno, bezē cepumus. Šis ārstnieciskais augs tiek pievienots pat medum. Šobrīd viņa mēģina gatavot arī marmelādi, bet pagaidām tās konsistence Lolitu neapmierina – vēl esot jāpagaida. Pret zefīra garšu saimniecei pretenziju nav.

 

Lai uzzinātu, ko tad interesantu no piparmētrām var pagatavot, pie Lolitas sākuši braukt ekskursanti gan no dažādiem Latvijas nostūriem, gan no Lietuvas un Igaunijas, bet oktobra beigās brauks tūristi no Ķīnas. Tāpēc laika paliek arvien mazāk, bet slodzi palīdz izturēt lauku rūdījums.

Lolita

Ir bijusi govs slaukšana, cūku kopšana, tas viss ir izbaudīts un tikai norūda. Man nav bailes no darbiem.

Tiekot galā ar saldo piparmētru sortimentu, drīz vien Lolita plāno ķerties sāļajam klāt. Bet mēnešiem ilgi viņa savas receptes nelolo – tās nāk ātri un pēkšņi. Vēl padomā ir grāmatas rakstīšana par šo aromātisko augu. Tā kā, ja gribas iesākt ko jaunu, ir vērts paskatīties vērīgi uz ikdienišķām lietām – varbūt tā var kļūt par labu biznesa ideju.

TOP komentāri

  • Victor Def
    0 0 0

    Victor Def

    Nu pirms dižķibeles Mārtiņš Krītiņš mēdza Televīzijā teikt tā: ''Mazbiščīt peper un dzīve būs rožaina''. Skatos, kundze bišķ pārsālījusi ar tiem pipariem, visur mētras utt, bet nu labi, veiksmīgi viņai, veiksmīgi... Malacīte (y)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl