“Vienā vakarā – tās būs piparmētras!” – bijusī projektu vadītāja kļūst par uzņēmēju un piparmētru audzētāju

1 komentārs

Pirms pieciem gadiem Lolita Duge pat nevarēja iedomāties, ka drīz vien sāks audzēt piparmētras. Viņa, divu bērnu māmiņa, strādāja pašvaldībā par projektu vadītāju, kā arī palīdzēja vīram, kurš saimnieko ģimenes zemnieku saimniecībā, bet gribējās atrast savu nišu. Ideja nākusi pēkšņi un pat negaidīti.

 

Lolita Duge
audzē piparmētras

Vienā vakarā – tās būs piparmētras! Tāpēc, ka jaunākajai meitai piparmētru sīrups ļoti garšo. Un tas joprojām ir viņas ikrīta top dzēriens. Turklāt – ja jau sīrups, tad, protams, arī tēja. Tā viss arī sākās.

Pirmā raža tika novākta pirms trijiem gadiem, toreiz Lolita sāka audzēt 13 piparmētru veidus, bet tagad to skaits nu jau ir trīskāršojies. Lolita pabeigusi Lauksaimniecības universitāti, un vīrs viņu ir atbalstījis, ja jau ir izglītība, tā jāliek lietā.

Triju gadu laikā Lolita ir iemācījusies no piparmētrām gatavot visdažādākās lietas – ēdamās un neēdamās: ziepes, zefīru, šokolādi, gan balto, gan melno, bezē cepumus. Šis ārstnieciskais augs tiek pievienots pat medum. Šobrīd viņa mēģina gatavot arī marmelādi, bet pagaidām tās konsistence Lolitu neapmierina – vēl esot jāpagaida. Pret zefīra garšu saimniecei pretenziju nav.

 

Lai uzzinātu, ko tad interesantu no piparmētrām var pagatavot, pie Lolitas sākuši braukt ekskursanti gan no dažādiem Latvijas nostūriem, gan no Lietuvas un Igaunijas, bet oktobra beigās brauks tūristi no Ķīnas. Tāpēc laika paliek arvien mazāk, bet slodzi palīdz izturēt lauku rūdījums.

Lolita

Ir bijusi govs slaukšana, cūku kopšana, tas viss ir izbaudīts un tikai norūda. Man nav bailes no darbiem.

Tiekot galā ar saldo piparmētru sortimentu, drīz vien Lolita plāno ķerties sāļajam klāt. Bet mēnešiem ilgi viņa savas receptes nelolo – tās nāk ātri un pēkšņi. Vēl padomā ir grāmatas rakstīšana par šo aromātisko augu. Tā kā, ja gribas iesākt ko jaunu, ir vērts paskatīties vērīgi uz ikdienišķām lietām – varbūt tā var kļūt par labu biznesa ideju.

TOP komentāri

  • Victor Def
    0 0 0

    Victor Def

    Nu pirms dižķibeles Mārtiņš Krītiņš mēdza Televīzijā teikt tā: ''Mazbiščīt peper un dzīve būs rožaina''. Skatos, kundze bišķ pārsālījusi ar tiem pipariem, visur mētras utt, bet nu labi, veiksmīgi viņai, veiksmīgi... Malacīte (y)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl