Vidzemes tirgum meklēs nomnieku uz 30 gadiem

0 Komentāru

Sākas Vidzemes tirgus jaunā nomnieka un attīstītāja meklējumi. Šonedēļ tiks izsludināta izsole uz tā nomas tiesību iegūšanu.

Tirgus vadība nelolo pārāk lielas ilūzijas, ka konkurence būs sīva, taču cer, ka pavasarī Matīsa tirgus attīstības aprises būs jau konkrētākas.

Gada beigās Vidzemes tirgus pašreizējam nomniekam beigsies līgums, tāpēc šonedēļ plānots sludināt izsoli nākamā nomnieka piesaistei. Kamēr jauns investors nebūs atrasts, no janvāra Vidzemes tirgu apsaimniekos “Rīgas centrāltirgus”, kam gan pēc skandāliem par kontrabandas preču tirdzniecību problēmu netrūkst arī paša teritorijā.

Lasi vēl 89 kratīšanas un 12 aizturētie – policija atklāj detaļas par vērienīgo operāciju ”Rīgas centrāltirgū”

Lai arī “Rīgas centrāltirgus” priekšnieks Artis Druvinieks neslēpj, ka ar pašreizējiem resursiem būs apgrūtinoši apsaimniekot arī Matīsa tirgu, viņš cer, ka jau martā varēs pavēstīt par jaunā investora plāniem. Interese par tirgu jau esot.

“Mēs apzināmies, ka gribētāju varētu nebūt daudz. Runa ir par lieliem ieguldījumiem. Runa varētu būt par 19 miljoniem kopsummā ieguldāmiem. Protams, ka ar šādām summām manipulēt daudzi nevar,” saka Druvinieks.

Lai būtu pārliecība par investora iespējām, tiks lūgts uzrādīt konta izdruku par vismaz astoņu miljonu eiro pieejamību. Šāda summa izvēlēta, jo Āgenskalna tirgus attīstītājiem bija nepieciešams garantēt piecus miljonus eiro lielas investīcijas, bet Vidzemes tirgus ir lielāks. Pašvaldība cer, ka līdz ar šā tirgus attīstīšanu atdzīvosies arī pārējā apkaime.

“Es gribu, lai šeit brauc tūristi. Paskatieties uz Kalnciema tirgu. Piebraukšana nekāda, stāvvietu nav, bet tur ir daudz tūristu. Esmu šā tirgus fans. Tas ir labs nacionālais projekts. Gribu to pašu izdarīt šeit, pilsētas centrā,” norāda Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR).

Solīts, ka vēsturiskajos paviljonos tirgus būs arī turpmāk, ko papildinās mūsdienīgas ēstuves, bet citā teritorijas daļā varētu būt biroja ēka ar stāvvietu. Pustukšajā tirgū pārdevēji un pircēji ļoti cer uz attīstības vēsmām.

“Es vienmēr braucu uz šejieni no Pārdaugavas. Te pēc Limbažu maizes. Es domāju, ka tirgus pastāvēs. Jo vairāk konkurence, jo tas ir tikai pircējiem par labu. Centrāltirgū, kur ir siers, tur viss smaržo pēc siera. Tas ir ļoti patīkami. Ja būs izvēle, būs arī pircējs,” saka pircējs Juris.

Ar attīstītāju nomas līgums būs uz 30 gadiem.

0 Komentāru