VIDEO: Latvijas mazo alus darītavu atdzimšana

Komentāri

Jūnijs ir gada darbīgākais mēnesis alus darītājiem, turklāt alu Latvijā vāra ne tikai lielie uzņēmumi, kuru etiķetes esam pieraduši redzēt veikalu plauktos. Aizvien vairāk ir mazo alus darītavu, kuru apjomi ir daudzkārt mazāki, bet alus cienītāji tos izvēlas dažādo alus stilu un garšu dēļ.

Šī gada sākuma Latvijā bija 26 mazās alus darītavas, kas 2014. gadā saražoja 23% jeb 22,4 miljonus litru pie mums brūvētā alus. Kopumā pērn Latvijā saražots gandrīz 97 miljoni litru alus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līgo svētki un Jāņu brīvdienas agrāk un tagad daudziem nav iedomājami bez alus, to apliecina gan latvju dainas, gan tukšie veikalu plaukti. Ir cilvēki kuri savu mīļāko dzērienu aprēķina pēc formulas grādi reiz tilpums dalīts ar cenu un ir tādi, kuri meklē garšas nianses jeb alu ar raksturu. Vienā no Latvijas mazajām alus darītavām Labietī, klienti ir tie, kuriem ir svarīgi, kas tiek liets kausos.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl