Komentāri

Citadele banka Citadele mājokļu kreditēšanas programmā parakstīts pirmais līgums par dzīvokļa iegādi 52 600 eiro apmērā, šodien žurnālistus informēja bankā.

Šodien banka ar Bērziņu ģimeni no Rīgas parakstījusi līgumu par hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu.

Bērziņu ģimene, kas patlaban mitinās mazā dzīvoklī Purvciemā, iegādājusies vairāk nekā 70 kvadrātmetrus plašu dzīvokli jaunā ēkā Pļavniekos, kurā tiks ierīkotas trīs istabas. Īpašuma vērtība ir 52 600 eiro, pirmā iemaksa ģimenei bijusi 14 tūkst. eiro, no kuriem 10% bijis valsts galvojums, bet 10 tūkst. eiro – ģimenes iepriekš iekrātā nauda.

Citadele šobrīd ir pirmā un arī vienīgā banka, kas iesaistījusies valsts atbalsta programmā un šādus hipotekāros kredītus ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem izsniedz.

Pārējās komercbankas, nevēloties samierināties ar plānoto nolikto atslēgu principu, valsts programmā šobrīd neiesaistās. Tās aizstāv savas intereses, palielinot pirmo iemaksu kredīta saņemšanai.

Tā kā komercbankas jaunu hipotekāro kredītu izsniegšanu ir būtiski ierobežojušas, situāciju šodien apsprieda arī koalīcijā un vienojās atbalstīt likuma izmaiņas, lai nolikto atslēgu princips kļūtu brīvprātīgs.

Latvijas Bankas un komercbanku piedāvātos likuma grozījumus jau ceturtdien steidzamības kārtā paredzēts sākt virzīt Saeimā.

Skaties video!

Citadeles Privātpersonu kreditēšanas daļas vadītāja Baiba Tētiņa informēja, ka kopumā trīs nedēļu laikā par iespēju saņemt hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu un atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai interesējušās vairāk nekā 1800 ģimenes. Savukārt dokumentus kredīta saņemšanai iesniegušas 110 ģimenes, ar kurām tuvākajā laikā tiks parakstīti hipotekārā aizdevuma līgumi.

Vislielākā interese par Citadeles mājokļa kreditēšanas programmu ir Rīgā (78%), savukārt 62% interesentu vēlas saņemt kredītu līdz 40 tūkst. eiro, 38% ģimeņu interesējas par kredītu, kas pārsniedz 40 tūkst. eiro. Lielākoties ģimenes ir gatavas uzņemties kredītsaistības par divistabu un trīsistabu dzīvokļu iegādi. Savukārt reģionos cilvēki vēlas iegādāties arī privātmājas.

Teju pusē ģimeņu (48%), kas Citadeles kreditēšanas programmas ietvaros vēlas iegādāties mājokli, aug viens bērns, 38% – divi bērni, bet 13% – trīs un vairāk bērnu. 31% no vecākiem ir vecumā līdz 30 gadiem, 6% – virs 40 gadiem, bet 63% – vecumā starp 30 un 40 gadiem.

Tētiņa skaidroja, ka visbiežāk uz konsultācijām Citadelē ģimenes nāk, nenoskatījušas konkrētu īpašumu. Patlaban ģimenes paralēli meklē gan mājokli, gan konsultējas ar banku un formē nepieciešamos dokumentus aizdevuma saņemšanai.

Kā ziņots, Citadele patlaban ir vienīgā banka Latvijā, kas iesaistījusies valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem un izsniedz hipotekāros kredītus ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem. Ģimenes ar bērniem bankā Citadele var saņemt hipotekāros kredītus ar atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai un iespēju saņemt bankas finansējumu līdz 95% no mājokļa tirgus vērtības.

Sākotnēji šai programmai valsts atvēlēja 332 678 eiro, bet janvāra beigās valdība nolēma pirmā mājokļa programmas finansēšanai papildus novirzīt 635 295 eiro.

Saskaņā ar VAS Latvijas attīstības finanšu institūcija Altum sniegto informāciju šāds finansējuma apmērs ir pietiekams 640 galvojumu izsniegšanai. Galvojumu apjoms ir atkarīgs no aizdevuma summas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl