VID veicis pārbaudes biljarda klubā NB, apstiprina īpašnieks

0 Komentāru
VID veicis pārbaudes biljarda klubā NB, apstiprina īpašnieks
Ilustratīvs foto: Budi Nusyirwan/Flickr

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad veicis pārbaudes biljarda klubā NB, bet Vecrīgā esošajā restorānā Key to Riga pēdējā gada laikā pārbaužu nav bijis, kā iepriekš izskanējis dažos medijos, sacīja biljarda klubu NB īpašnieks Vahtangs Bogdanovs un Key to Riga īpašnieks Raimonds Ungurs.

Detalizētu informāciju par veiktajām pārbaudēm Bogdanovs nesniedza, apgalvojot, ka biljarda klubi strādā, nepārkāpjot likumus.

NB īpašnieks Vahtangs Bogdanovs:

Neko daudz par to negribu tagad runāt. Iespējams, ka mums ir bijuši kādi nelieli pārkāpumi, bet tie nav saistīti ar iejaukšanos kases aparātu darbībā. Tāpēc varu teikt, ka mūsu uzņēmumā ar likuma ievērošanu kopumā viss ir kārtībā.

Tiesa, Bogdanovs neatklāja, ar ko varētu būt saistīti nelielie pārkāpumi biljarda klubos NB.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju kā iespējamie nodokļu nomaksas pārkāpēji medijos tika minēti ne tikai biljarda klubi NB, bet arī restorāns Kaļķu vārti un restorāns Key to Riga.

Ar Kaļķu vārtu pārstāvi patlaban nav izdevies sazināties, taču restorāna Key to Riga īpašnieks Ungurs apgalvoja, ka gada griezumā restorānā Key to Riga nav bijusi neviena VID pārbaude.

Key to Riga īpašnieks Raimonds Ungurs:

Varu droši teikt, ka gada griezumā pie mums nav bijusi neviena VID pārbaude. Var jau būt, ka kādreiz gadās kāda sīka kļūme darba procesā, taču mēs neveicam nelikumīgas darbības, strādājam godīgi. Nepatīkami, ka mūsu restorāna vārds nonācis publiskajā telpā kā iespējams likumpārkāpējs.

Kā ziņots, neskatoties uz to, ka pagājušā gada nogalē tika atklātas un plaši atspoguļotas krāpnieciskas darbības ar kases aparātiem “Gan Bei”, citi uzņēmumi joprojām turpina veikt krāpnieciskas darbības, vakar žurnālistiem teica VID. Šogad janvārī ir veiktas deviņas pārbaudes dažādos uzņēmumos, un visās šajās pārbaudēs ir atklāti pārkāpumi.

Finanšu policija uzskata, ka ar restorānu tīkla Gan Bei īpašniekiem saistīta organizētā noziedzīgā grupa katru mēnesi no uzņēmuma kases aparātiem izzagusi aptuveni 700 tūkst. līdz 800 tūkst. eiro skaidras naudas jeb 50% no mēneša apgrozījuma. Finanšu policija 10. decembrī aizturēja septiņus šīs grupas dalībniekus.

Kā liecina Firmas.lv informācija, biljarda klubus NB pārvalda uzņēmums SIA NB Stars, kas 2013. gadā apgrozīja 30 762 eiro un cieta zaudējumus 1420 eiro apmērā.

Restorāna Kaļķu vārti pārvaldītāja ir SIA Ademona, kas 2013. gadā apgrozīja 2,11 miljonus eiro, bet cieta zaudējumus 16 676 eiro apmērā.

Savukārt restorāna Key to Riga pārvalda SIA Kapella, kas 2013. gadā apgrozīja 514 610 eiro, bet cieta zaudējumus 1330 eiro apmērā. Uzņēmums Kapella dibināts 2009. gadā, tā pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Ungurs.

0 Komentāru