VID uzslavē uzņēmumus, kas krāpušies, bet cenšas laboties

Komentāri
VID uzslavē uzņēmumus, kas krāpušies, bet cenšas laboties
Valsts ieņēmumu dienesta ēka. (Foto: LETA)

Tie Latvijas uzņēmumi, kuri atklāti atzinušies, ka iepriekš krāpušies un tagad ir sākuši maksāt nodokļus, izpelnījušies Valsts ieņēmumu dienesta (VID) atzinību. Tā izpaužas ar sodu neuzlikšanu.

VID mainījis taktiku, kā iegrožot krāpšanos ar nodokļiem. Līdz šodienai 2,3 tūkst. uzņēmumi Latvijā ar Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) starpniecību saņems paziņojumu, ka viņiem līdz 2015. gada 1. maijam nav paredzēts veikt nodokļu kontroles pasākumus. Ar tādiem pasākumiem dienests vēlas panākt, ka godprātīgu uzņēmēju kļūst vairāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka VID sācis cīņu pret negodīgajiem uzņēmējiem – pastiprināta uzmanība pašlaik tiek pievērsta autoservisu godprātībai, bet nākamie rindā ir zobārstu kabineti.

Šobrīd īpašā akcijā tiek vērtēti autoservisi. Līdz šim atklāti 102 autoservisi, kuri nemaksā nodokļus un tiks apmeklēti vēl vismaz 800 autoservisi, kuros, iespējams, notiek krāpšanās ar nodokļiem. Divu mēnešu laikā brīvprātīgi piereģistrējušies VID esot 182 autoservisi. Viņiem dienests sola neuzlikt sodu un nākt pretī, lai sakārtotu savu grāmatvedību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl