Komentāri
VID: Nereti Latvijas tirgotāji ievestos augļus un dārzeņus uzdod par vietējiem
Foto: Clyde Robinson / Flickr

Nereti Latvijas tirgotāji pārdod no kaimiņvalstīm ievestu preci, uzdodot to par pašu izaudzētu, proti, tirgojas ar iepirktiem dārzeņiem un dārzeņiem, kuru izcelsme ir nezināma, pēc pārbaudēm tirdzniecības vietās secinājuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki.

Šobrīd Latvijas tirgos tiek realizēts ievērojams daudzums gan Latvijā pašu audzēto, gan no kaimiņu valstīm Lietuvas un Polijas ievesto dārzeņu, pēc veiktajām pārbaudēm secinājis VID.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā šā gada augusta pirmajās trijās nedēļās VID veica 52 pārbaudes Latvijas tirgos. Visās veiktajās pārbaudēs VID konstatējis pārkāpumus.

Pārbaužu rezultātā tika konfiscēti 539 kilogrami augļu un ogu, kā arī  80 kilogrami dažādu dārzeņu. Visi konfiscētie dārzeņi, augļi un ogas nodoti Rīgas pašvaldības uzņēmumiem SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” un ”Latgales Zoodārzs”, informē VID pārstāvji.

Vairākos gadījumos pārbaudes brīdī fiziskās personas realizēja iepirktu preci, bet nebija reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicējas. Nereti nebija uzstādīti arī elektroniskie kases aparāti, un saimnieciskās darbības veicējs par pirkumu izsniedza darījuma apliecinošu dokumentu – kvīti, kas nav reģistrēta VID. Vairāki pārdevēji nevarēja uzrādīt pavaddokumentu uzskaites reģistru. Tāpat vairumā gadījumu netika uzrādīti preču izcelsmi apliecinoši dokumenti – šādas problēmas bija tādām precēm kā kabači, bietes, sīpoli, kartupeļi, cūku pupas, sviesta pupas, burkāni u.c.

Pārbaudes tika veiktas Liepājā,  Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Jēkabpilī, Cēsīs, Balvos un Rīgā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl