26 komentāri

Viens no nozares pārstāvju argumentiem par to, ka Valsts ieņēmumu dienestam (VID) nevajadzētu dot tiesības ierobežot “.com” vietnes, jo tad VID bloķētu arī “eBay” un “Amazon”. VID pārstāvji norāda, – šis arguments ir absurds, un dienests neko tādu negrasītos darīt, pat ja būtu tādas tiesības.

Patlaban VID ir noteiktas tiesības vērsties pie uzņēmumiem, kuri izmanto domēnu “.com”, un aicināt uz sadarbību. Taču dienestam nav juridiska pamata slēgt šādus domēnus. Iepriekš dienests aicināja šādas tiesības tam piešķirt, taču nozares pretestības dēļ tas nav noticis. Viens no nozares pārstāvju argumentiem, kādēļ VID šādas tiesības nevajadzētu piešķirt, ir – dienests tad varētu bloķēt arī tādus portālus kā “eBay” un “Amazon”. Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa Ādmine intervijā “900 sekundes” gan norāda, – šis arguments ir absurds, nekas tāds nenotiktu.

Jau ziņojām, – sludinājuma portāla “ss.lv” darbības apturēšana radījusi pamatīgu ažiotāžu – vieni saka, ka beidzot kaut kas tiek darīts cīņā pret negodprātīgām tīmekļa vietnēm, citi – šāds lēmums ir nepamatots un gaidāmas negatīvas sekas.

Tikmēr portāls ātri vien nomainījis domēnu uz “.com” un turpina darbu.

TOP komentāri

 • Janis Jersovs
  +8 +6 -2

  Janis Jersovs

  Skatos un brinos par tik aprobezotiem darbiniekiem valsts iestades. Ja vina pat nezina ka domeinu registre uz serveriem nevis majas lapas, ko tad vina var ieteikt? Velreiz, VID paslaik censas rikoties pretruna ES likumdosanai, bet uzskata sevi par kaut kadu taisniguma cinitaju. Varbut paprasit slegt LMT, jo tirgotaji kuri reklamejas SS.lv lieto LMT mobilo operatoru savas "nelikumigas" darbibas vadisanai???
 • Edgars Lielpuisis
  +5 +5 0

  Edgars Lielpuisis

  Kadēļ neviens vid vai vēl kādi dienesti nekontrolē iepazīšanās portālus kur tīru naudu kāš?
 • hmm
  +7 +5 -2

  hmm

  Viņiem taču nav nekāda vara pār ārzemju kompānijām, kam nav nekāda sakara ar Latviju! Jā, kur latvieši, tur viņi ņem priekšā pēc pilnas programmas, bet aiz robežām viņi tomēr ir pilnīgi bezspēcīgi. Lai vai cik viņiem sakāpis galvā - amazon un ebay viņi kaut gribēdami nevar par ar pirkstu aizskart, tāpēc "pat ja būtu tāda iespēja" ir tieši laikā. Gada joks - VID pret amazon. Tas tik būtu. 3 sekunžu laikā viņus pasūtītu ratā un beidzot arī viņus kāds noliktu pie vietas. Riktīga ferma tas VID, paši kā zvēri uzvedas, neko nesaprot, domā, ka ir riktīgie gaiļi, bet paši ne spēj ar formām un pieteikumiem tikt galā, ne ko laikus sakārtot. Darba sludinājumā vien ierakstīts - meklējam neaudzinātus, kašķīgus ņēmējus. Plēsoņas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl