VID izplata brīdinājumu, ka par dzīvokļu izīrēšanu jāmaksā nodokļi

10 komentāri
VID izplata brīdinājumu, ka par dzīvokļu izīrēšanu jāmaksā nodokļi
Foto: LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka gadījumos, kad fiziskā persona iznomā vai izīrē nekustamo īpašumu, tas ir uzskatāms par fiziskās personas saimniecisko darbību, kas jāreģistrē VID.

 Ja fiziskā persona ienākumu gūst no nekustamā īpašuma iznomāšanas vai izīrēšanas, personai ir iespēja izvēlēties atvieglotu reģistrācijas kārtību, informējot VID par noslēgto īres vai nomas līgumu piecu darbdienu laikā no līguma noslēgšanas dienas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veicot uzraudzības pasākumus, VID ir konstatējis, ka viens no izplatītākajiem fizisko personu veiktās saimnieciskās darbības veidiem ir tieši nekustamā īpašuma izīrēšana vai iznomāšana, tostarp tos piedāvājot dažādos interneta portālos, piemēram, ss.lv, booking.com, zip.draugiem.lv, airbnb.com u.c.

Tādēļ VID izplatījis aicinājumu fiziskām personām “pildīt savu nodokļa maksātāja pienākumu un, izpildoties saimnieciskās darbības reģistrēšanas nosacījumiem, reģistrēt saimniecisko darbību, deklarēt un nomaksāt nodokļus”.

Ja fiziskā persona ienākumu gūst no īpašuma, piemēram, iznomājot vai izīrējot nekustamo īpašumu, pārdodot īres tiesības, nododot lietu tālāk apakšnomniekam vai apakšīrniekam, un tai nerodas saimnieciskās darbības izdevumi, vai tie ir nebūtiski, personai ir iespēja izvēlēties atvieglotu reģistrācijas kārtību, informējot VID par noslēgto īres vai nomas līgumu piecu darbdienu laikā no līguma noslēgšanas dienas. Savukārt pārējos gadījumos saimnieciskā darbība ir jāreģistrē VID pirms tās uzsākšanas. Saimnieciskās darbības veicējiem ir iespēja izvēlēties piemērotāko no iespējamiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanas režīmiem.

VID brīdina, ka laikus saimnieciskās darbības nereģistrēšanas gadījumā var tikt piemērota administratīvā atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 165.2 pantu ”Nodokļu maksātāju reģistrēšanas kārtības neievērošana”, piemērojot naudas sodu no divsimt desmit līdz trīssimt piecdesmit eiro.

TOP komentāri

 • Zellis
  +13 +12 -1

  Zellis

  Jobenā valsts lien visur un aptīra cilvēku, tā vietā lai nodarbotos ar nopietnām lietām !
 • Alina
 • ..
  +9 +9 0

  ..

  Tas ir kaut kāds pilnīgs stulbums,ja tagad jau nevar atrast normālus dzīvokļus par saprātīgam cenām,tas nozīmē,ka tagad būs vēl augstākas cenas dzīvokļiem,ja ir jāmaksā nodoklis. Kā lai šeit izdzīvo cilvēki,kuri saņem tikai minimālo algu?

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl