Vērtīgāko kompāniju topa augšgalā – energokompānija Latvenergo

0 Komentāru
Vērtīgāko kompāniju topa augšgalā – energokompānija Latvenergo
FOTO: LETA

Kā ik gadu, apzināti Latvijas vērtīgākie uzņēmumi. Arī šogad simts vērtīgāko kompāniju topa augšgalā ir energokompānija Latvenergo, taču labas pozīcijas nemainīgi saglabā arī citi valsts uzņēmumi, tostarp Latvijas Valsts meži, Latvijas Dzelzceļš, kā arī Latvijas Gāze.

Jau devīto gadu pēc kārtas Latvijā pasniedz vērtīgākā uzņēmuma balvu. Šis gads nav nesis pārsteigumus un joprojām nepārspēts ir valsts uzņēmums Latvenergo – līdera pozīcijā tas ir jau sesto gadu. Gada laikā uzņēmuma vērtība ir cēlusies – pērn tā tika lēsta 1,127 miljardu eiro apmērā, bet šogad tā jau ir 1,3 miljardi eiro.

Vērtības palielinājumu uzņēmums skaidro ar paplašināšanos kaimiņvalstīs un pakalpojuma kvalitātes uzlabošanos, taču nākotnē sagaida vairākus izaicinājumus.

Vērtīgāko uzņēmumu topā otro vietu arī šogad saglabājusi Swedbank, kuras vērtība ir 848,2 miljoni eiro. Trešajā vietā iekļuvuši Latvijas Valsts meži, pakāpjoties no piektās vietas iepriekšējā topā. Šā gada topā Latvijas Valsts mežu vērtība noteikta 801,3 miljonu eiro apmērā. Ceturtajā vietā topā ierindojas AS Ventspils nafta, tās vērtība ir 644,6 miljoni eiro, bet piektajā – VAS Latvijas Dzelzceļš, tās vērtība ir 575 miljoni eiro.

Pēdējā gada laikā straujāko akciju cenu pieaugumu piedzīvojusi Valmieras stikla šķiedra – tā gada laikā ir dubultojusies. Uzņēmuma attīstība ir strauja – nupat nodibināta ražotne ASV un tā dos aptuveni 150 darba vietas.

Savukārt augstā pozīcijā lauksaimniekus pārstāv kompānija Agrolats Holding, kas nodarbojas ar dažāda veida lauksaimniecības darbiem – topa veidotāji uzsver, ka šis uzņēmums ir paraugs, kā attīstīties un nostiprināties kā Latvijā, tā ārzemēs. Pats uzņēmums izdošanos skaidro ar godprātīgu darbu un atzīst, ka Krievijas sankcijas radījušas zaudējumus, taču no lielās kaimiņvalsts tirgus negrasās atteikties.

Kopējā TOP101 uzņēmumu vērtība gada laikā augusi par 16%. Topa veidotāji novērojuši, ka gada laikā uzlabojusies uzņēmumu pārvaldība.

Vērtējot uzņēmumus, tiek analizēti firmu finanšu pārskati un pašu uzņēmumu darbība, kā arī ņemta vērā situācija Eiropas biržās.

0 Komentāru