Ventbunkers varētu ieguldīt airBaltic tikpat, cik Montāgs-Girmess

1 komentārs
Ventbunkers varētu ieguldīt airBaltic tikpat, cik Montāgs-Girmess
Foto: F64

Ventbunkers aviosabiedrībā airBaltic varētu ieguldīt arī tikpat, cik apsolījis valsts izvēlētais Vācijas investors Ralfs Dīters Montāgs-Girmess, proti, 52 miljonus eiro. Tomēr iespējamā investīciju darījuma noteikumus un precīzākas summas varētu pateikt tikai pēc airBaltic finanšu datu dziļākas izpētes.

“Te ir noteikti vairāki desmiti miljoni eiro, jo savādāk kompānijai tas nav pieņemami, kaut kādi mazāki investīciju apjomi. Bet mēs apsvērtu jebkādu variantu – varbūt kopā ar šo pašu vācieti, varbūt atsevišķi tieši tādā pašā kapacitātē, kā viņš, iet kā finanšu investors,” atzina Ventbunkera valdes loceklis Edgars Ciniņš.

Ventbunkers apsverot gan iespēju kļūt par airBaltic akcionāru, gan vienkārši aizdot naudu aviokompānijai. Šīs un citas piedāvājuma detaļas airBaltic vadība pārrunās ar Satiksmes ministriju, kuras pārstāvji pēc tam tad varētu tikties ar Ventbunkera pārstāvjiem. Pagaidām valsts pārstāvis aviokompānijā šo situāciju vērtē pozitīvi, lai gan joprojām neesot skaidra piedāvājuma motivācija.

“Mēs raksturojam šo piedāvājumu pozitīvi. Tāpēc ka redzam, ka ir interese no uzņēmumiem, kuru rīcībā ir finanšu līdzekļi un kuri domā un apsver iespējas investēt, tātad ir ticība arī šai aviokompānijai,” komentēja SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Līgums ar Vācijas investoru vēl nav parakstīts, jo saskaņošanas process izrādījies garāks nekā sākotnēji domāts. Turklāt Ozoliņa rīcībā ir informācija, ka turpinās darbs pie aizdevuma līguma projekta, kur par atsevišķām detaļām notiekot diskusija starp investoru un airBaltic. Līguma parakstīšana varētu notikt nākamajā vai pat aiznākamajā nedēļā.

Bijušais satiksmes ministrs, tagad Saeimas deputāts Anrijs Matīss, kurš ”airBaltic” investora meklējumu dēļ šķīrās no amata, Ventbunkera piedāvājumu vērtē pozitīvi.

“Pirmkārt, tas ir Latvijas uzņēmums, kam ir interese darboties aviācijas sektorā, tas ir privāts uzņēmums. Un, otrkārt, tas, protams, ir zināmas uzticamības latiņa airBaltic tādā ziņā, ka, ja privāts uzņēmums ir ieinteresēts investēt, tad, protams, tas noteikti grib nopelnīt. Noteikti viņš ir pārliecināts par airBaltic kā kompānijas stabilitāti gan finansiāli, gan juridisko stabilitāti,” vērtēja Matīss.

Viņaprāt, ministrijai un valdībai sarunas ar Ventbunkeru noteikti vajadzētu turpināt, lai saprastu nosacījumus un arī šo uzņēmēju patieso vēlmi investēt. Kā ziņots, Ventspils uzņēmējiem piederošais naftas produktu pārkraušanas uzņēmums Ventbunkers par interesi investēt airBaltic paziņoja šonedēļ.