Komentāri

Vēlas ierobežot lielveikalu brīvību – Saeimā šodien 2. lasījumā atbalstīts Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likums. Lielo tirdzniecības tīklu pārstāvji uzskata, ka tas veicinās haosu un cenu pieaugumu nozarē, savukārt pārtikas ražotāji jauno likumu gaida ar cerībām, jo tas uzņēmējdarbības vidi padarīšot godīgāku. 

Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likuma mērķis regulēt tirgotāju un ražotāju sadarbību tā, lai ieguvēji būtu gala patērētāji. Taču lielākie tirgotāji uzskata, ka sekas būs gan mazo ražotāju zaudējumi, gan haoss pilsētu ielās, regulārs produktu iztrūkums veikalu plauktos un cenu celšanās. Tas ir fragments no lielāko tirgotāju kopējās vēstules Saeimas deputātiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielveikalu ķēdes Maxima pārstāvis akcentē, ka mazumtirdzniecības likums ieviesīs papildu administratīvās izmaksas, kas atsauksies veikalu plauktos.

Tas ir mīts, ka lielveikali diktē noteikumus ražotājiem un piegādātājiem un gūst lielāko peļņu kaut arī neko neražo, skaidro Maxima pārstāvis.

Savukārt Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijā likuma pieņemšanu gaida ar cerībām. Līdz šim trīs gadus Saeimā iestrēgušais likums pārtikas ražošanas un tirgošanas vidi padarīšot godīgāku.

Pārtikas uzņēmumu federācijā nepiekrīt apgalvojumam, ka negodīgas mazumtirdzniecības aizlieguma likums veicinās cenu pieaugumu.

Tirgotājus un ražotājus pie viena galda cer nosēdināt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Viņuprāt, vislabāk būtu atrast kopīgu vidusceļu.

Ražotāju un tirgotāju kompromisu paredzēts iesniegt Saeimā. Rezultātā, cerams, būs saglabāts likuma galvenais uzdevums, kas veicinās godīgu konkurenci no kā iegūs gala patērētāji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl