Vējonis izsludinājis skandalozos mikrouzņēmuma nodokļa grozījumus

1 komentārs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinājis pretrunīgi vērtētās izmaiņas mikrouzņēmuma nodokļa regulējumā, kas pēdējās nedēļas izraisīja plašu ažiotāžu un pat raisīja diskusijas par valdības stabilitāti.

Tādējādi, no 1.janvāra mikrouzņēmuma nodokļa likme no līdzšinējiem 9% palielināsies uz 12 vai 15 procentiem, atkarībā no apgrozījuma. Uzņēmēji tikmēr kritizē praksi, ka izmaiņas kārtējo reizi veiktas pēdējā brīdī, jo iepriekš politiķi bija solījuši veidot prognozējamu nodokļu politiku un likmes 2017. gadam nemainīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No jaunā gada mikrouzņēmumu nodokļa likme būs atkarīga no apgrozījuma. Ja tas nepārsniegs 7000 eiro, tad likme būs 12%, ja pārsniegs, tad 15%. Jānis Endziņš ir pārliecināts, ka pieaugums nav tik liels, lai mazie uzņēmēji masveidā bankrotētu.

Lielākie cietēji no nodokļa pieauguma varētu būt mikrouzņēmuma nodokļa režīmā strādājošie ražotāji un tirgotāji, savukārt pakalpojumu sniedzējiem izmaiņas pa kabatu sitīs mazāk.
Vienlaikus, runājot par nākamo gadu, Endziņš prognozē, ka biznesam tas būs veiksmīgāks par aizejošo, tostarp cerot uz Eiropas savienības fondu līdzekļu iepludināšanu Latvijas ekonomikā.
Savukārt, kopā ar valdību jāstrādā, lai līdz nākamā gada 1. aprīlim taptu vidēja termiņa nodokļu politikas stratēģiju.

TOP komentāri

  • Broņislava Dzene  ( Reinika )paldies
    0 0 0

    Broņislava Dzene ( Reinika )paldies

    Prezidents runā par bardaku valstš vadībā, bet pats pievienojās šim bardakam, to vēl vairāk vairodams. Runā vienu, dara citu, kā jau komunisma cēlājs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl