Vējonis izsludinājis skandalozos mikrouzņēmuma nodokļa grozījumus

1 komentārs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinājis pretrunīgi vērtētās izmaiņas mikrouzņēmuma nodokļa regulējumā, kas pēdējās nedēļas izraisīja plašu ažiotāžu un pat raisīja diskusijas par valdības stabilitāti.

Tādējādi, no 1.janvāra mikrouzņēmuma nodokļa likme no līdzšinējiem 9% palielināsies uz 12 vai 15 procentiem, atkarībā no apgrozījuma. Uzņēmēji tikmēr kritizē praksi, ka izmaiņas kārtējo reizi veiktas pēdējā brīdī, jo iepriekš politiķi bija solījuši veidot prognozējamu nodokļu politiku un likmes 2017. gadam nemainīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No jaunā gada mikrouzņēmumu nodokļa likme būs atkarīga no apgrozījuma. Ja tas nepārsniegs 7000 eiro, tad likme būs 12%, ja pārsniegs, tad 15%. Jānis Endziņš ir pārliecināts, ka pieaugums nav tik liels, lai mazie uzņēmēji masveidā bankrotētu.

Lielākie cietēji no nodokļa pieauguma varētu būt mikrouzņēmuma nodokļa režīmā strādājošie ražotāji un tirgotāji, savukārt pakalpojumu sniedzējiem izmaiņas pa kabatu sitīs mazāk.
Vienlaikus, runājot par nākamo gadu, Endziņš prognozē, ka biznesam tas būs veiksmīgāks par aizejošo, tostarp cerot uz Eiropas savienības fondu līdzekļu iepludināšanu Latvijas ekonomikā.
Savukārt, kopā ar valdību jāstrādā, lai līdz nākamā gada 1. aprīlim taptu vidēja termiņa nodokļu politikas stratēģiju.

TOP komentāri

  • Broņislava Dzene  ( Reinika )paldies
    0 0 0

    Broņislava Dzene ( Reinika )paldies

    Prezidents runā par bardaku valstš vadībā, bet pats pievienojās šim bardakam, to vēl vairāk vairodams. Runā vienu, dara citu, kā jau komunisma cēlājs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl