Vējonis izsludinājis skandalozos mikrouzņēmuma nodokļa grozījumus

1 komentārs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinājis pretrunīgi vērtētās izmaiņas mikrouzņēmuma nodokļa regulējumā, kas pēdējās nedēļas izraisīja plašu ažiotāžu un pat raisīja diskusijas par valdības stabilitāti.

Tādējādi, no 1.janvāra mikrouzņēmuma nodokļa likme no līdzšinējiem 9% palielināsies uz 12 vai 15 procentiem, atkarībā no apgrozījuma. Uzņēmēji tikmēr kritizē praksi, ka izmaiņas kārtējo reizi veiktas pēdējā brīdī, jo iepriekš politiķi bija solījuši veidot prognozējamu nodokļu politiku un likmes 2017. gadam nemainīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No jaunā gada mikrouzņēmumu nodokļa likme būs atkarīga no apgrozījuma. Ja tas nepārsniegs 7000 eiro, tad likme būs 12%, ja pārsniegs, tad 15%. Jānis Endziņš ir pārliecināts, ka pieaugums nav tik liels, lai mazie uzņēmēji masveidā bankrotētu.

Lielākie cietēji no nodokļa pieauguma varētu būt mikrouzņēmuma nodokļa režīmā strādājošie ražotāji un tirgotāji, savukārt pakalpojumu sniedzējiem izmaiņas pa kabatu sitīs mazāk.
Vienlaikus, runājot par nākamo gadu, Endziņš prognozē, ka biznesam tas būs veiksmīgāks par aizejošo, tostarp cerot uz Eiropas savienības fondu līdzekļu iepludināšanu Latvijas ekonomikā.
Savukārt, kopā ar valdību jāstrādā, lai līdz nākamā gada 1. aprīlim taptu vidēja termiņa nodokļu politikas stratēģiju.

TOP komentāri

  • Broņislava Dzene  ( Reinika )paldies
    0 0 0

    Broņislava Dzene ( Reinika )paldies

    Prezidents runā par bardaku valstš vadībā, bet pats pievienojās šim bardakam, to vēl vairāk vairodams. Runā vienu, dara citu, kā jau komunisma cēlājs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā 2

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl