Veiksmes stāsts! Latvijas laukos pītus grozus tirgo Japānā

Komentāri

No Milzkalnē izaudzētiem kārkliem meistara Pētera Tutāna pītos grozus, izrādās, ir iespējams iegādāties Japānā, vēsta LNT Ziņas.

Pēteris Tutāns pin grozus jau vairākus desmitus gadu, un viņš ir viens no nedaudziem Latvijā palikušajiem pinējiem. No šā īpatnējā darba vīrietim pat rokas ir deformējušās – pirksti palikuši lielāki, bet āda uz to galiem – daudz raupjāka. Meistars stāsta, ka dažreiz naktīs mostas no tā, ka sāp roku pirksti. Tomēr grozu pīšana viņam ir vismīļākā nodarbošanās, kuru nemūžam nemainītu ne pret ko citu. Grozus viņš var pīt pat aizvērtām acīm. “Ja neskatās, tad jāklausās uz jādzird, vai klūdziņa neieplīst,” viņš stāsta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Galvenais grozu pīšanā esot, lai groza ribas ir stingras. Jo retākas ribas, jo darbs iet ātrāk. Jo smalkāks grozs, jo ilgāk to taisīt.

Vidēji meistars var uzpīt trīs grozus dienā, bet pirms tam esot jāveic sagatavošanas darbs – klūgas jāsavāc, jānovāra, jāizžāvē un, ja vajag, jānomizo.

Foto:

Savukārt biznesu vada Pētera Tutāna sieva Lolita. Viņa lepojas ar to, ka jau 12 gadus Tutānu grozi tiek eksportēti uz Japānu. Apmēram trešdaļa produkcijas tiek sūtīta uz veikalu Tokijā un tirdzniecības vietām vēl 20 Japānas pilsētās. Japāņiem visvairāk patīkot latviešu grozi ar Dieva aci.

Pēdējā laikā arvien pieprasītāki kļūst melnie grozi. Tādus, piemēram, pasūta lielveikali akcijas precēm.

Aizrautība ar kārkliem ir gājusi tik tālu, ka Tutāni sākuši sapīt pat pašus kokus. Ar laiku viņi grib izveidot pie savām mājām tādu kā tuneli no dzīviem kārkliem. Un ļoti cer, ka Latvijā vēl atradīsies tikpat aizrautīgi cilvēki, kas būti gatavi pārņemt un turpināt grozu pīšanas amatu.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl