Veicot pārskaitījumus virs 30 eiro internetbankā, ar kodu karti vairs nepietiks

50 komentāri
Veicot pārskaitījumus virs 30 eiro internetbankā, ar kodu karti vairs nepietiks

Lai veiktu darījumus internetbankā, nākamgad papildu kodu kartei būs nepieciešams vēl kāds identifikācijas instruments, un bankas patlaban strādā pie risinājumiem, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Izmaiņas saistībā ar kodu karšu lietošanu internetbankās ir saistītas ar prasībām, kas iekļautas finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku (FKTK) informācijas sistēmu drošības normatīvajos noteikumos, savukārt noteikumu izmaiņas, kas skar šo jomu, balstītas uz Eiropas Banku iestādes (EBA) vadlīnijām. Proti, pieņemtie noteikumi paredz, – no 2017. gada 1. aprīļa, maksājumu veikšanai internetbankās būs jānodrošina klientiem stingrā autentifikācija, kas ietver vismaz vienu unikālu autentifikācijas veidu. Tas nozīmē – ar kodu karti pārskaitījumiem vien nepietiks, jo uz šīs kartes kodi ir daudziem, bet tie nav unikāli katru reizi.

Rezultātā kodu karte no nākamā gada aprīļa sākuma vairs netiks uzskatīta par drošu klientu autentifikācijas līdzekli, taču to aizvien varēs izmantot maz apmēra pārskaitījumiem – tādiem, kas nav lielāki par 30 eiro.

Kādi būs jaunie risinājumi, ir atkarīgs no konkrētās bankas speciālistu idejām. Tie var būt mobilie kodu kalkulatori, mobilie ID, e-ID, īpašs kods īsziņas veidā uz mobilo telefonu vai speciālas aplikācijas.

50 komentāri